Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabiegi wykonywany są przez lekarza lub kosmetologa.

30min-1h

-

-

-

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe.

Automatyczne mikronakłuwanie skóry przy pomocy pulsujących igieł urządzeniem Dermapen 4.
Zabieg wykonuje kosmetolog.

 

MECHANIZM DZIAŁANIA:

 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

 • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego

 • poprawa gęstości i elastyczności skóry. 

ZALETY STOSOWANIA DERMAPEN:

 • krótki czas zabiegu

 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji

 • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta

 • krótszy czas rekonwalescencji

 • sterylność zabiegu Dermapen (wymienne igły)

 

Bezpośrednio po zabiegu Dermapen odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.

Nieco łagodniejszy zabieg od lasera frakcyjnego, ale o podobnym działaniu - efekt termiczny wywołany jest wiązką fali radiowej, zamiast laserowej.
Okres rekonwalescencji jest krótszy, niż przy laserze frakcyjnym. 

OD CZEGO ZACZĄĆ?

 

Każdego pacjenta z problemem blizn potrądzikowych traktujemy indywidualnie i tym samym zapraszamy na bezpłatne konsultacje celem dobrania odpowiedniego procesu leczenia

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe rodzaje zabiegów.

Istotą działania lasera CO2 polega na tym, że uszkadzając tkankę w sposób kontrolowany uruchamiamy proces naprawczy doprowadzając do jej odbudowy. Wiązka świtała lasera frakcyjnego CO2 wnikając w głąb tkanki, zostaje pochłonięta przez wodę zawartą w komórkach skóry. Następnie na skutek kontrolowanego podgrzewania wody w ww. komórkach i ich odparowania dochodzi do uszkodzenia komórek w tym do komórek kolagenowych. Ostatecznie dzięki procesom naprawczym dochodzi do tworzenia nowego kolagenu.

 

Przebieg zabiegu:

1. Znieczulenie kremem pod okluzją (około 30-40 min.)

2. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 polegający na działaniu termicznym wiązką laserową stymulującą przebudowę skóry.

3. Po zabiegu naświetlanie lampą LED ok. 10 min w celu przyspieszenia procesu gojenia.

4. Gojenie ok. 7 dni (u pacjentów wykonujących zabieg po raz pierwszy proces regeneracji może przebiegać wolniej)

 

Pacjent otrzymuje od Nas krem oraz emulsję pozabiegową. 

Wspomagają oczyszczanie skóry, pobudzają procesy odbudowy kolagenu w uszkodzonych bliznami miejscach. Redukują przebarwienia pozapalne i nierówny koloryt skóry. W leczeniu blizn potrądzikowych stosujemy peelingi zawierające m.in. kwasy migdałowe, salicylowe, pirogronowe, TCA i fenolowe.

Wspomagając leczenie laserowe celem wywołania silniejszej regeneracji skóry z bliznami stosujemy zabiegi z użyciem krwi własnej pacjenta. Poprzez obecność czynników wzrostu w płytkach krwi i komórek macierzystych stymulujemy naturalnymi metodami proces kolagenogenezy. Zabiegi autologiczne to m.in.:

 

 • Osocze bogatopłytkowe
 • Fibryna bogatopłytkowa
 • Komórki macierzyste (Plasma Complex)

 

DERMAPEN

RADIOFREKWENCJA frakcyjna ablacyjna Viora V30

LASER FRAKCYJNY CO2 FINEXEL

PEELINGI CHEMICZNE

ZABIEGI AUTOLOGICZNE

                                                             ZALECENIA POZABIEGOWE                                                       X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

BLIZNY POTRĄDZIKOWE

|

|