Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.
Czas trwania zabiegu:
30 min. – 2 h (w zależności od lokalizacji)
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg może być odczuwalny, lecz nie jest bolesny.
Czas rekonwalescencji:
Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalne pieczenie/podrażnienie.
Ile utrzymują się efekty?
Po wykonaniu serii zabiegów w zaleconych odstępach czasowych efekty utrzymują się na zawsze.
Przeciwwskazania:
Sprawdź poniżej.
Trwała epilacja polega na wykorzystaniu energii lasera celem powstrzymania naturalnego procesu odrastania włosów. Najprościej mówiąc zabieg polega na pochłonięciu przez emitowane światło ciemnego barwnika cebulki, bez uszkadzania skóry wokół niej.
DLACZEGO WYBRAĆ DEPILACJĘ LASEROWĄ W NASZYM GABINECIE?
Zabiegi wykonywane są laserem diodowym o długości fali 810/940nm, zmiennej długości impulsu (3-400 ms) oraz systemem chłodzenia, który zmniejsza odczucia bólowe podczas zabiegu epilacji.
Dzięki mocy do 5000W i plamce o wielkości 10cm2, Mediostar Monolith® umożliwia również większą głębokość penetracji tak, aby zniszczyć głęboko osadzone mieszki włosowe.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU I ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM DEPILACJI LASEROWEJ
- Spożywanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, mieszanki ziołowe np. Skrzypovita, Figura itp.) – należy zakończyć stosowanie 2 tygodnie przed zabiegiem
- Świeża opalenizna (również solarium) – 2 tygodnie przed zabiegiem
- Balsamy samoopalające i brązujące – 2 tygodnie przed zabiegiem
- Kremy z pochodnymi witaminy A (retinole), kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np: krem z nagietkiem, maści sterydowe – odstawić 3 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej
- Aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze objętej zabiegiem
- Depilacja woskiem, pęsetą, kremem do depilacji – 4 tygodnie przed zabiegiem
- Guzy i nowotwory (przebyty rak skóry, czerniak złośliwy)
- Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
- Ciąża, karmienie piersią
- Tendencja do powstawania bliznowców i keloidów
- Epilepsja
- Przyjmowanie leków światłoczułych (np. tetracykliny, niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, przeciwcukrzycowe, środki przeciwbólowe, niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, uspokajające i przeciwdepresyjne)
- Przyjmowanie izotretynoiny – 6 miesięcy po zakończeniu terapii można wykonać zabieg trwałego usuwania włosów
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ?
Przed depilacją laserową prosimy o dokładne zapoznanie się z przeciwwskazaniami i zastosowanie się do zaleceń przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się dokładnie ogolić tę partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi depilacji laserowej. Należy też przed samym zabiegiem unikać stosowania balsamów, samoopalaczy czy kremów do depilacji.
CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI?
W zależności od poziomu wrażliwości zależy czy depilacja laserowa boli. Po zabiegu laserem diodowym mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia czy uczucie pieczenia skóry. Wszelkie objawy podrażnienia powinny ustąpić w ciągu 1-2 dni. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać stosowania kosmetyków na podrażnioną skórę, gorących kąpieli, pływania w wodzie chlorowanej, wizyt w saunie oraz jacuzzi. Bezwzględnie zaleca się wzmożoną ochronę skóry przed słońcem. Przez miesiąc po zabiegu depilacji laserowej powinno się stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną – kremy z filtrem minimum 30 SPF. Z tego względu na serię zabiegów depilacji laserowej lepiej zdecydować się na jesień bądź zimę.
Aby efekt depilacji laserowej był satysfakcjonujący konieczne jest powtórzenie zabiegu przynajmniej sześciokrotnie. Ilość potrzebnych zabiegów zależna jest przede wszystkim od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg trwałego usuwania włosów. Między jednym, a drugim zabiegiem depilacji konieczne jest także zachowanie odpowiedniego odstępu – w zależności od obszaru od 4 do nawet 8 tygodni
ILE KOSZTUJE DEPILACJA LASEROWA?
Na to ile kosztuje depilacja laserowa ma wpływ oczywiście okolica, którą poddajemy zabiegowi. Ceny zaczynają się od 100 zł, do nawet 690 za zabieg. Posiadamy w ofercie ciekawe karnety zabiegowe na epilację. Zapraszamy do zapoznania się cennikiem.
Jak przygotować się do zabiegu?
Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.
Częste pytania
- Czy zabieg można wykonywać latem?
Zabiegi depilacji laserowej najlepiej zacząć w okresie jesienno – zimowym. - Moje włoski są cienkie, czy wystarczy jak zrobię np.
2 zabiegi?
Nie, w większości przypadków minimalna liczba zabiegów to 6 lub więcej. Mniejsza ilośc zabiegów nie gwarantuje satysfakcjonujących efektów.
ZALECENIA POZABIEGOWE:
Przez 2-3 dni od zabiegu:
- Do demakijażu i pielęgnacji skóry używaj delikatnych preparatów, nie pocieraj obszaru poddanego zabiegowi.
- Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego oraz rozgrzewania skóry (sauna, basen, solarium)
Przez tydzień od zabiegu:
- Nie stosuj kosmetyków z kwasami, peelingów, nie depiluj okolicy poddanej zabiegowej oraz nie korzystaj z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych (np. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne i inne)
- Przez 2 tyg nie stosuj preparatów zawierających kwas glikolowy, retinol i alkohol
Przez cały okres leczenia:
- Nie spożywaj ani nie aplikuj na skórę substancji na bazie ziół fotouczulających (m.in. dziurawiec, nagietek, bergamotka)
- Nie opalaj się i stosuj kramy przeciwsłoneczne SPF 30/50 (po zakończeniu leczenia przez 2 tygodnie)
- Nie depiluj się woskiem, kremami do depilacji, depilatorem, pęsetą
W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!
Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.