Dlaczego warto wybrać nanoplastię, niż keratynowe prostowanie?

nanoplastia

Dlaczego warto wybrać nanoplastię, niż keratynowe prostowanie?

Zabieg nanoplastii jest zabiegiem, który prostuje włosy w 100%. Nadaje im blask, nawilża oraz odbudowuje. Produkt stosowany do zabiegu jest w pełni naturalny, nie zawiera formaldehydów i karbocysteiny, które są pochodnymi formaliny i są bardzo szkodliwe dla organizmu. Aktywnymi składnikami zawartymi w produkcie do nanoplastii są głównie:

  • kwas mlekowy,
  • kwas octowy,
  • kwas askorbinowy,
  • olej arganowy,
  • serycyna,
  • masło Shea, które sprawia, że włosy po zabiegu są miękkie i mają piękny blask.

Efekt prostych włosów utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Preparat jest nakładany na włosy i wtłaczany za pomocą prostownicy. Dzięki wysokiej temperaturze dociera do wnętrza włosa i wzmacnia mostki siarczkowe. Zaletą zabiegu nanoplastii jest to, że nie ma nieprzyjemnego zapachu i nie podrażnia oczu oraz dróg oddechowych, jak przy zabiegu keratynowego prostowania włosów. Zabieg nanoplastii nie wymaga oczyszczania włosów specjalnym szamponem oczyszczającym, wystarczy, że klientka w domu umyje włosy samym szamponem, co skraca czas wykonywania zabiegu. Produkt jest zmywany z włosów bezpośrednio po zabiegu i efekt jest widoczny od razu, co odróżnia nanoplastię od keratynowego prostowania, gdzie przez trzy dni nie można wiązać ani odgniatać włosów, co powoduje dyskomfort. Już po 5 dniach po zabiegu nanoplastii można wykonać koloryzację włosów.

 

Nanoplastia jest bezpiecznym zabiegiem również dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz dzieci od 5 roku życia. Czas trwania zabiegu waha się między 4-6 godzin – jest to zależne od długości i gęstości włosów klientki.

About Author

Related posts