Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.

30 min. - 2 h (w zależności od lokalizacji)

Zabieg może być odczuwalny, lecz nie jest bolesny.

Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalne pieczenie/podrażnienie.

Po wykonaniu serii zabiegów w zaleconych odstępach czasowych efekty utrzymują się na zawsze.

Sprawdź poniżej.

       Przed depilacją laserową proszę dokładnie przeczytać przeciwwskazania i zastosować się do zaleceń przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się dokładnie ogolić tę partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi depilacji laserowej. Należy też przed samym zabiegiem unikać stosowania balsamów, samoopalaczy czy kremów do depilacji.

       W zależności od poziomu wrażliwości skóry mogą wystąpić niewielkie zaczerwienianie czy uczucie pieczenia skóry. Wszelkie objawy podrażnienia powinny ustąpić w ciągu 1-2 dni. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać stosowania kosmetyków na podrażnioną skórę, gorących kąpieli, pływania w wodzie chlorowanej, wizyt w saunie oraz jacuzzi. Bezwzględnie zaleca się wzmożoną ochronę skóry przed słońcem. Przez miesiąc po zabiegu depilacji laserowej powinno się stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną – kremy z filtrem minimum 30 SPF. Z tego względu na serię zabiegów depilacji laserowej lepiej zdecydować się na jesień bądź zimę.

       Aby efekt depilacji laserowej był satysfakcjonujący konieczne jest powtórzenie zabiegu przynajmniej sześciokrotnie. Ilość potrzebnych zabiegów zależna jest przede wszystkim od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg trwałego usuwania włosów. Między jednym, a drugim zabiegiem depilacji konieczne jest także zachowanie odpowiedniego odstępu – w zależności od obszaru od 4 do nawet 8 tygodni.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DEPILACJĘ LASEROWĄ W NASZYM GABINECIE?

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU I ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM DEPILACJI LASEROWEJ

       Jedyna w swoim rodzaju technologia diodowa w Pile, o długości fali 810/940 nm, zmiennej długości impulsu (3-400 ms) i wysoce wydajnym systemie chłodzenia, który zmniejsza odczucia bólowe podczas zabiegu depilacji laserowej oraz gwarantuje bezpieczne zabiegi dla wszystkich fototypów skóry (I-VI).

       Dzięki mocy do 5000 Watów i plamce o wielkości 10cm2, MeDioStar® umożliwia również większą głębokość penetracji tak, aby skutecznie zniszczyć głęboko osadzone mieszki włosowe. Wszystkie te cechy sprawiają, że zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy, szybszy i delikatniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

 • Spożywanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, mieszanki ziołowe np. Skrzypovita, Figura itp.) – należy zakończyć stosowanie 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Świeża opalenizna (również solarium) – 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Balsamy samoopalające i brązujące - 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Kremy z pochodnymi witaminy A (retinole), kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np: krem z nagietkiem, maści sterydowe – odstawić 3 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej
 • Aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze objętej zabiegiem
 • Depilacja woskiem, pęsetą, kremem do depilacji - 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Guzy i nowotwory (przebyty rak skóry, czerniak złośliwy)
 • Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Tendencja do powstawania bliznowców i keloidów
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie leków światłoczułych (np. tetracykliny, niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, przeciwcukrzycowe, środki przeciwbólowe, niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, uspokajające i przeciwdepresyjne)
 • Przyjmowanie izotretynoiny - 6 miesięcy po zakończeniu terapii można wykonać zabieg trwałego usuwania włosów

PRZEBIEG ZABIEGU I ZALECENIA PO ZABIEGU TRWAŁEGO USUWANIA OWŁOSIENIA

                                                             ZALECENIA POZABIEGOWE                                                       X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

CZĘSTE PYTANIA:

Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

 Czy zabieg można wykonać latem?                                           ⯆

Nie, w większości przypadków minimalna liczba zabiegów to 6 lub więcej. Mniejsza ilośc zabiegów nie gwarantuje satysfakcjonujących efektów.

Zabiegi depilacji laserowej najlepiej zacząć w okresie jesienno - zimowym.

 Moje włoski są cienkie, czy wystarczy jak zrobię np. 2 zabiegi?⯆

Zalecenia po zabiegu

Nasze efekty

DEPILACJA LASEROWA

|

|

Przez 2-3 dni od zabiegu:

 • Do demakijażu i pielęgnacji skóry używaj delikatnych preparatów, nie pocieraj obszaru poddanego zabiegowi.
 • Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego oraz rozgrzewania skóry (sauna, basen, solarium)

 

Przez tydzień od zabiegu:

 • Nie stosuj kosmetyków z kwasami, peelingów, nie depiluj okolicy poddanej zabiegowej oraz nie korzystaj z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych (np. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne i inne)
 • Przez 2 tyg nie stosuj preparatów zawierających kwas glikolowy, retinol i alkohol

 

Przez cały okres leczenia:

 • Nie spożywaj ani nie aplikuj na skórę substancji na bazie ziół fotouczulających (m.in. dziurawiec, nagietek, bergamotka)
 • Nie opalaj się i stosuj kramy przeciwsłoneczne SPF 30/50 (po zakończeniu leczenia przez 2 tygodnie)
 • Nie depiluj się woskiem, kremami do depilacji, depilatorem, pęsetą

 

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

 

Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.