Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Dlaczego wykonywanie kwasów na twarzy jest tak istotne?

Zabiegi okolicy oczu

Dlaczego wykonywanie kwasów na twarzy jest tak istotne?

25 November 2019

              Wykonywanie zabiegów z użyciem peelingów chemicznych, czyli tzw. kwasów jest ważne dla utrzymania dobrej kondycji naszej skóry. Powodują one kontrolowane uszkodzenia skóry, które prowadzą do regeneracji oraz prawidłowej odbudowy skóry. Takiemu zabiegowi może się poddać prawie każdy pacjent. Jedynym warunkiem jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, które obejmują m.in. infekcje skórne w aktywnej formie np. opryszczka, zapalenie tkanki łącznej, alergie skórne na substancje stosowane w peelingu, leczenie retinoidami, ciąża i karmienie piersią. 

              Działanie kwasów na naszą skórę może być wielostronne, dzięki temu, że działają one nie tylko na powierzchni skóry, ale także wnikają w jej głąb. Działają one rozjaśniająco na zmiany barwnikowe takie jak: przebarwienia, piegi oraz plamy soczewicowate. Kwasy niwelują także drobne zmarszczki, blizny, rozstępy oraz trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy. Dzięki temu zabiegowi możemy regulować również prace gruczołów łojowych, co jest ważne dla posiadaczy cery tłustej i trądzikowej. 

             Wskazaniami do eksfoliacji kwasami będą również suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe oraz przebarwienia posłoneczne. Kwasy dedykowane są skórze twarzy, szyi i dekoltu, ale stosujemy je również na ciało np.  zabieg na dłonie z przebarwieniami. Zabieg z użyciem kwasów prowadzi do złuszczenia naskórka, co w konsekwencji sprawia, że składniki aktywne zawarte w preparatach aplikowanych na skórę w miejscu zabiegu lepiej się wchłaniają, a skóra jest bardziej odżywiona.Należy mieć na uwadze, że głębokość peelingu zależeć będzie od składu chemicznego, stężenia, pH oraz czasu aplikacji na skórę. Rodzaj kwasu dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Warto wykonać serię kilku zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie, aby uzyskać lepszy i bardziej długotrwały efekt. W przypadku kwasów o głębokiej penetracji w głąb skóry zadowalający efekt możemy uzyskać już po pierwszym zabiegu. 

              Zabiegi wykorzystujące pewną część kwasów nie wykonuje się w miesiącach letnich, ponieważ większość kwasów powoduje uwrażliwienie się skóry na działanie promieni słonecznych. Po zabiegu ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych minimum 30SPF oraz przestrzeganie zaleceń dotyczących pielęgnacji domowej. 

              Peelingi chemiczne są doskonałymi, nieinwazyjnymi zabiegami, które wykonane w serii zabiegowej mogą przynieść zadowalające efekty. Warto je wykonywać, nawet pomimo braku większych defektów skórnych, ponieważ złuszczają one martwy naskórek, oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, a dzięki rozluźnieniu warstw międzykomórkowych zwiększają wnikanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach wgłąb skóry oraz stymulują produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość naszej skóry.

 

Paulina Krawczyk

kosmetolog