Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

1h

Zabieg może być nieprzyjemny, ale wykonywany jest w znieczuleniu. 

ok. 7 dni

Długotrwały efekt

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

 • wygładzanie zmarszczek,

 • fotoodmładzanie,

 • poprawa owalu twarzy,

 • usuwanie blizn potrądzikowych,

 • poprawa gęstości i sprężystości skóry - twarz, szyja, dekolt i ręce,

 • zamykanie rozszerzonych porów

 • blizny potrądzikowe:

          - zanikowe, zapadnięte         

          - bibułkowate (cienkie)         

          - drobne wypukłe, przymieszkowe przypominające prosaki

 • odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni,

 • usuwanie drobnych zmarszczek okolicy oczu,

CZYM JEST I JAK DZIAŁA LASER FRAKCYJNY?

 

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY PO ZABIEGU Z UŻYCIEM LASERA FRAKCYJNEGO?

Finexel jest zaawansowanym frakcyjnym laserem CO2 oferującym zabiegi z zakresu dermatochirurgii i medycyny estetycznej. Oferuje wysokiej jakości wiązkę dla lepszych efektów i szybszego okresu gojenia. Laser frakcyjny wykorzystuje metodę frakcjonowanej fototermolizy.  Ich działanie polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek i podgrzaniu skóry, w celu wymuszenia procesu odbudowy. Istota zabiegu sprowadza się do stymulacji naprawy skóry.

 

Przebieg zabiegu:

1. Znieczulenie kremem pod okluzją (około 30-40 min.)

2. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 polegający na działaniu termicznym wiązką laserową stymulującą przebudowę skóry.

3. Po zabiegu naświetlanie lampą LED ok. 10 min w celu przyspieszenia procesu gojenia.

4. Gojenie ok. 7 dni (u pacjentów wykonujących zabieg po raz pierwszy proces regeneracji może przebiegać wolniej)

 

Pacjent otrzymuje od Nas krem oraz emulsję pozabiegową. 

Część pacjentów widzi pierwsze efekty zabiegu laserem frakcyjnym już kilka dni po zabiegu, lecz w dużej mierze jest to spowodowane obrzękiem, który kamufluje blizny i zmarszczki. Oczywiście nie jest to jeszcze ostateczny efekt. Na przetworzenie kolagenu potrzeba od 2 do 4 tygodni, wtedy też widoczne są trwałe efekty zabiegu laserem frakcyjnym. Największy, widoczny efekt widoczny jest po 4-5 tygodniach od zakończenia serii 3-5 zabiegów. Przebudowujący się kolagen wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry przez kolejne 6-12 miesięcy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU Z UŻYCIEM LASERA FRAKCYJNEGO

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

CZĘSTE PYTANIA:

Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy pamietać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków światłouczulających (nagietek, dziurawiec).

 Czy zabieg można wykonać latem?                                           ⯆

W naszym gabinecie nie zajmujemy się usuwaniem tatuaży.

Zabieg wykonywany jest wyłącznie w okresie jesienno-zimowy. Po konsultacji z lekarzem możliwe jest wykonanie zabiegu laserowego również w okresie letnim, ale wyłącznie w miejscach nienarażonych na promieniowanie słoneczne.

 Czy możliwe jest usunięcie tatuażu w waszym gabinecie?      ⯆

Zalecenia po zabiegu

Nasze efekty

LASER FRAKCYJNY

|

|

 • odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowacenie słoneczne,
 • rozstępy,

 • wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie,

 • usuwanie przebarwień (melasma, inne dyschromie),

 • modelowanie zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych;

 • zmarszczki wokół oczu i pod oczami,

 • niechirurgiczny lifting powiek (opadające powieki),

 • ujędrnianie ust,

 • skóra po usuniętych tatuażach i naczyniakach

                                                                     ZALECENIA POZABIEGOWE                                                                 X

 

1. Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym. 

 

2. Zaczerwienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowo siniaki.

 

3. Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą wygajać się tworząc strupki. Jeżeli u pacjenta zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może on prowadzić samochodu do następnego dnia. W innych przypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając słońca i gorących kąpieli. 

 

Pielęgnacja pozabiegowa do czasu zagojenia:

 • Przed przystąpieniem do pielęgnacji należy umyć ręce. 
 • 2-krotnie w ciągu dnia (rano i wieczorem) myć twarz otrzymaną od nas emulsją Cetaphil używając do tego przegotowanej wody (makijąż rówież można zmywać używając tej emulsji).
 • Osuszyć twarz czystym ręcznikiem.
 • Po umyciu twarzy nakładamy krem regenerujący pozabiegowy Avene Cicalfate. Aplikacje kremu można powtarzać kilka razy w ciągu dnia, gdy utrzymują się objawy suchości i ściągania skóry. Zawsze po nałożeniu należy zebrać nadmiar niewchłoniętego kremu. Makijaż można nałożyć na twarz dopiero, gdy nie jest ona zaczerwieniona i widać zasuszenie naskórka (strupki na powierzchni).

 

PRZEZ 4 TYGODNIE PO ZABIEGU NALEŻY CODZIENNIE STOSOWAĆ KREM Z FILTREM UV50!

W razie wystopienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

 

Nie stosuj na własną rękę kosmetyków do pielęgnacji miejsca zabiegu innych niż omówione na wizycie.