Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

30min-1h

Zabieg może być nieprzyjemny, ale wykonywany jest w znieczuleniu. 

-

-

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

Ten rodzaj nici stosowany jest do skóry dojrzałej celem wywołania efektu liftingu skóry. Nici te wyposażone są w drobne haczyki, które umieszczone pod skórą i odpowiednio naciągnięte powodują natychmiastowy efekt napięcia i uniesienia skóry. Najczęściej zabieg jest stosowany do pozbycia się "chomiczków", czyli opadniętych z wiekiem policzków.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Ilość nitek dobierana jest indywidualnie, zwykle jest to 2 do 6-8 nici. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Nici utrzymują się pod skórą do 8-12 miesięcy, lecz przeciwzmarszczkowe działanie polidioksanonu widać nawet przez kolejne 3 lata.

W naszym gabinecie pracujemy na niciach firmy NewU Thread Series. Nici które stosujemy w zabiegach liftingujących i przeciwzmarszczkowych są wykonane z polidioksanonu (PDO) i kwasu polimlekowego (PLLA). Są to substancje wykazujące pełną zgodność tkankową i całkowicie rozpuszczalne w skórze.

NICI REWITALIZUJĄCE PDO/PLLA Mono, Screw i Eye-Line Screw

 

NICI REWITALIZUJĄCE PDO Multi Fill

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ
POZABIEGU Z UŻYCIEM NICI REWITALIZUJĄCYCH?

Nici rewitalizujące po wprowadzeniu w skórę wywołują miejscowy stan zapalny oraz pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, co znacząco wpływa na gęstość i napięcie skóry. W badaniach stwierdzono również, że polidioksanon powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Spłycają drobne zmarszczki, są dobrym zabiegiem ujędrniającym skórę. Nici rewitalizujące stosowane są na okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu. Z powodzeniem można stosować na wiotki brzuch po ciąży, pomarszczoną skórę biustu, pośladków i nóg.

 

W trakcie kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu nićmi rewitalizującymi rozpoczyna się proces regeneracji skóry i stopniowej rewitalizacji. Zostaje pobudzona synteza włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, staje się ona widocznie młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Poprawie ulega także jej koloryt.

Nici rewitalizujące o kształcie "pukla włosów" z efektem wolumetrii i odmładzania. Jest to pęk 14 nici umieszczonych na jednej kaniuli przypominający swoim wyglądem pukiel włosów. W wyniku wprowadzenia kompleksu nici Multi Fill na jednej kaniuli proces regeneracji zostaje wydłużony, co w rezultacie daje trwalsze i bardziej spektakularne efekty rewitalizacji.

 

 • uzupełnienie tkanki podskórnej

 • wzmocnienie tkanki
 • produkcja kolagenu
 • zwiększenie elastyczności
 • poprawa wyglądu skóry
 • wypełnienie ubytków tkanki
 • wypełnienie bruzd i zmarszczek

 

NICI LIFTINGUJĄCE PDO Lift Strong z haczykami

NA JAKICH PRODUKTACH PRACUJEMY?

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

CZĘSTE PYTANIA:

Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

 Czy zabieg można wykonać latem?                                           ⯆

Prawidło umieszczone nici nie powinny być wyczuwalne pod skórą.

Zabieg może być bezpiecznie wykonywany latem.

 Czy nici są wyczuwalne pod skórą?                                           ⯆

Zalecenia nici liftingujące

Zalecenia nici rewitalizujące

NICI REWITALIZUJĄCE I LIFTINGUJĄCE

|

|

                                          ZALECENIA PO ZABIEGU Z NIĆMI LIFTINGUJĄCYMI                            X

 

1. Nie dotykać i nie masować miejsc implementacji nici. Nić, by się zakotwiczyć potrzebuje ok. 72h. To czas, w jakim odrębie skóry wytwarzają się tzw. mostki lącznotkankowe mocujące nić i zapobiegające jej przesuwaniu lub wręcz utracie (wyjściu poza odręb skóry)

 

2. W dniu zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie miejsca, w którym wprowadzono nić. Zdaże się również, że obrzęk jest niesymetryczny. Nie powinno to wzbudzać niepokoju. Jeśli obrzęk nie zmniejsza się po 3 dobach od zabiegu konieczne jest wprowadzenie antybiotykoterapii. 

 

3. Każdorazowo - jeśli dolegliwości typu obrzęk, ból, asymetria, nie ustępują po 3 dobach od zabiegu lub wyraźnie się nie zmniejszają, należy skonsultować się z lekarzem.

 

4. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne (demakijaż, nakładanie kremu, mycie) w miejscach gdzie wyprowadzono nici muszą być przeprowadzane bardzo ostrożnie. Nie wykonujemy ruchów przesuwających ani masujących nawet do 30 dni. 

 

5. Przez 7 dni po zabiegu układamy się do snu na wysokich poduszkach, uniemożliwiając niesymetryczny ucisk na skóre twarzy w czasie snu.

 

6. Przez 7 dni po zabiegu kontrolujemy mimikę twarzy - intensywne ruchy mięśni mimicznych mogą przesuwać nić lub niszczyć powstające połączenie pomiędzy nicią a skórą.

 

7. Przez 30 dni po zabiegu nie wykonujemy żadnych czynności wymagających intensywnej pracy mięśni mimicznych tj. nie odwiedzamy dentysty (konieczość długiego siedzenia z otwartymi ustami), kosmetyczki (nasilone ruchy masujące, nierównomierny ucisk skóry), nie masujemy twarzy, nie wykonujemy zabiegów z zastosowaniem fal radiowych lub ultradźwiekowych.

 

W razie wystąpienia bólu przyjmij paracetemol 500mg (1 tabletka)

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

                           ZALECENIA PO ZABIEGU Z NIĆMI REWITALIZUJĄCYMI                        X

 

 

Przez 3-5 dni od zabiegu:

 • Zrezygnuj z sauny, basenu i wysiłku fizycznego.

 

Przez 7 dni od zabiegu:

 • Unikaj masażu i innych zabiegów na twarzy

 

Przez 7-10 dni od zabiegu:

 • Ogranicz mimikę twarzy
 • Panuj nad odruchem ziewania (delikatnie otwieraj usta)
 • Zrezygnuj ze spożywania wielkogabarytowych posiłków (np. jabłek)

 

 

W razie wystąpienia bólu przyjmij paracetemol 500mg (1 tabletka)

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!