Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

O leczeniu rumienia słów kilka

Zabiegi okolicy oczu

O leczeniu rumienia słów kilka.

02 December 2019

 Rumień to miejscowe zaczerwienienie pojawiające się na powierzchni skóry, które powstaje na skutek zmian w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych, ich gwałtownego rozszerzenia oraz szybszego przepływu krwi. Zmiany rumieniowe występują najczęściej na twarzy, ale zdarza się, że z czasem rozprzestrzeniają się na inne lokalizacje, np. szyję i dekolt. Schorzenie to dotyka osób w każdym wieku, niezależnie od płci.

 

Początkowo zmiany pojawiają się okresowo, w zależności od czynnika wywołującego zaczerwienienie. Często bagatelizowane pierwsze objawy, prowadzą do utrwalonego rumienia, licznych teleangiektazji, czyli widocznych „pajączków”, a nawet trądziku różowatego. Rumień to nie tylko zaczerwienie, ale również łuszczenie, pieczenie, swędzenie, ból, a nawet wypryski, które powodują bardzo duży dyskomfort dla pacjenta.

 

           Do najważniejszych przyczyn powodujących rumień zalicza się: podatność na stres; emocjonalność; wpływ  mrozu, słońca, zimna oraz wiatru; wzrost ciśnienia tętniczego; alergie; nadreaktywność skóry; delikatne naczynia krwionośne. Do czynników wywołujących rumień zalicza się również: niektóre leki; obecność bakterii lub wirusów oraz nieodpowiednią dietę i pielęgnację.

 

         Rumień i objawy towarzyszące mu, to problem dotykający wielu osób, dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia. Im wcześniej podejmiemy działania zapobiegawcze i profilaktyczne, tym mniejsze ryzyko wystąpienia stałych zmian skórnych i ich powikłań w przyszłości.

 

             Najskuteczniejszą formą leczenia rumienia są specjalistyczne zabiegi, wykorzystujące sprzęty emitujące światło dużej mocy. Zabiegi te mają na celu fototermiczne uszkodzenie nieprawidłowo kurczących się naczyń krwionośnych. Światło emitowane przez urządzenie wytwarza ciepło, które obkurcza naczynia krwionośne lub całkowicie je zamyka. Po zabiegu drobne naczynka stają się niewidoczne, a rumień staje się mniej widoczny. Dodatkowo skóra stymulowana jest termicznie do przebudowy i tworzenia nowego kolagenu na skutek procesu naturalnego gojenia oraz poprawia się jej jędrność.

 

       Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ilość ustalana jest indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania problemu, zazwyczaj jest to 5-6 zabiegów, co 2 tygodnie. Duże znaczenie ma systematyczność i przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Zabiegi wykonujemy na nieopalonej skórze, dlatego najlepszy moment na rozpoczęcie leczenia to okres jesienno-zimowy, kiedy nasłonecznienie jest zdecydowanie mniejsze niż latem. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest rozgrzana i zaczerwieniona przez kilka godzin, czasami pacjent odczuwa pieczenie.

 

         Przed rozpoczęciem leczenia kosmetolog omawia z pacjentem przeciwwskazania do zabiegu. Do najważniejszych należą: stosowanie światłouczulających leków oraz ziół fotouczulających; infekcja ogólnoustrojowa; ciąża; aktywna opryszczka; bielactwo oraz łuszczyca; świeża opalenizna.

 

            Aby leczenie było jeszcze efektywniejsze i problem nie nawracał, ważna jest pielęgnacja domowa oraz szybka reakcja i wdrożenie leczenia w momencie ponownego nasilenia zmian. Przy zaawansowanych formach rumienia, czasami oprócz zabiegów, wprowadza się leczenie dermatologiczne. Ponadto zaleca się unikać nadmiernego rozgrzewania i pocierania skóry, należy całorocznie używać wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, chronić skórę przed mrozem i wiatrem. Warto wzbogacić swoją dietę w produkty zawierające witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne oraz ograniczyć spożywanie pikantnych potraw i alkoholu.

Martyna Kowalska

kosmetolog