Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

1h

Zabieg może być nieprzyjemny, ale wykonywany jest w znieczuleniu. 

Ok. 2dni

Ok. 6 miesięcy

Choroby krwi,
ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe, 
przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

  • gęsta i napięta skóra
  • rozświetlenie, poprawa faktury i kolorytu skóry
  • wygładzenie i przyspieszenie gojenia ran
  • regeneracja i poprawa odżywienia skóry

Fibrynę najczęściej stosujemy na okolicę oczu, ponieważ można uzyskać doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.

NA CZYM POLEGA ZABIEG Z UŻYCIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO?

 

CZYM JEST I JAK DZIAŁA OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

NA JAKĄ OKOLICĘ NAJCZĘŚCIEJ STOSUJEMY FIBRYNĘ BOGATOPŁYTKOWĄ?

Wampirzy lifting polega na pobraniu krwi ze zgięcia łokciowego pacjent, którą odwirowujemy, uzyskując aktywne trombocyty zawarte
w osoczu. Tak uzyskany naturalny preparat zawiera czynniki wzrostu, które m.in. pobudzają namnażanie oraz dojrzewanie komórek znajdujących się w naskórku, stymulują tkanki, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA oraz pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Po zagęszczeniu otrzymujemy 7-8 ml osocza bogatopłytkowego, które wstrzykujemy za pomocą cienkiej igły w wybraną lokalizację. Najczęściej osoczem bogatpłytkowym ostrzykujemy twarz, szyję, dekolt oraz skórę głowy.

Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Płytki krwi zamknięte są w trójwymiarowej strukturze fibryny, przez co aktywowane są w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące. Fibrynę najczęściej stosujemy na okolicę oczu, ponieważ można uzyskać doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.

Osocze bogatopłytkowe inaczej nazywane wampirzym liftingiem to autologiczny preparat otrzymany
z krwi własnej pacjenta. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawa napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek pojawia się po wykonaniu serii trzech zabiegów.

 

JAKIE EFEKTY MOŻEMY UZYSKAĆ ZABIEGIEM Z UŻYCIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO?

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

CZĘSTE PYTANIA:

Przed zabiegiem należy pić dużo wody - min. 2L dziennie.

 Czy zabieg można wykonać latem?                                           ⯆

Dla utrzymania satysfakcjonującego efektu zabieg należy powtarzać 1-2 razy w roku.

Zabieg może być bezpiecznie wykonywany latem.

 Czy zabieg należy powtarzać?                                                   ⯆

Zalecenia po zabiegu

Nasze efekty

CZYM JEST I JAK DZIAŁA FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA?

 

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

|

|

 

                                                                 ZALECENIA POZABIEGOWE                                                                   X  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez kilka godzin po zabiegu:

  • Nie dotykaj niepotrzebnie twarzy, by jej nie zabrudzić
  • NIe nakładaj makijażu
  • Unikaj sytuacji, które mogą zaniczyścić twarz - aktywność fizyczna, pył, kurz

 

Przez 4 dni po zabiegu:

  • Nie opalaj się, nie korzystaj z sauny, solarium, krioterapii.
  • Odłóż w czasie inwazyjne zabiegi kosmetyczne (peelingi, mikrodermabrazję, masaże twarze i inne.

 

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

 

Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.