Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabiegi wykonywane są 
przez lekarza
lub kosmetologa.

W zależności od zabiegu.

Zabieg może być nieprzyjemny.

Ok. 3-5 dni

Efekty pozabiegowe są trwałe.

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

     W naszym gabinecie pracujemy na wypełniaczach Neauvia. Każdy produkt z linii wypełniaczy ma określone właściwości reologiczne ze względu na szczególną geometrię cząsteczkową i rzeczywistą technologię polimerową, które gwarantują skuteczność i możliwość doskonałego zintegrowania z różnymi strukturami anatomicznymi.

      Marka jest świadoma różnic pomiędzy tkankami u mężczyzn i u kobiet, a także ich odmiennych, subiektywnych oczekiwań względem medycyny estetycznej. Tym samym Neauvia posiada unikatową linię produktów przeznaczonych dla mężczyzn.

     Struktura skóry mężczyzn i przebieg procesów jej starzenia różnią się od tych, które możemy zaobserwować u kobiet. Również efekt tych różnic z upływem czasu jest inny. Grubsza skóra mężczyzn traci na objętości, gęstości i elastyczności tkanki. Aby zmniejszyć oznaki upływu lat i zachować młody, energiczny wygląd, należy w tym przypadku przyjąć podejście holistyczne.

MIKRONAKŁUWANIE DERMAPENEM

LASER FRAKCYJNY

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

JAK LECZYMY ROZSTĘPY W NASZYM GABINECIE?

Każdego pacjenta z problemem rozstępów traktujemy indywidualnie i tym samym zapraszamy na bezpłatne konsultacje celem dobrania odpowiedniego procesu leczenia

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe rodzaje zabiegów.

Przy tym zabiegu wykorzystujemy mikronakłuwanie, które powoduje powstanie w skórzer mikrourazów. Te kontrolowanie mikrouszkodzenia skóry intensywnie stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego. Dzięki temu poprawia się gęstość i elastyczność skóry, a także polepsza się jej odżywienie, co prowadzi do widocznej redukcji rozstępów. Urządzenie Dermapen 4 wyposażone w jednorazowe sterylne igły działa precyzyjnie na wybranej głębokości skóry w zakresie od 0,2 mm do 3,0 mm, co pozwala nam na pełną kontrolę zabiegu. W przypadku rozstępów głębokość ta wynosi od 1,5mm do 3,00mm. Na skórę nakładamy koktajle mezoterapeutyczne, które dzięki mikronakłuciom wprowadzane są w głąb skóry, dodatkowo ją stymulując. W przypadku leczenia rozstępów uzyskujemy zmniejszenie ich widoczności oraz poprawę jakości skóry w ich obrębie. Zabieg trwa w zależności od wielkości obszaru około 30-45 minut. Podczas zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry oraz punktowo mikrokrwawienia. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie skóry. Po zabiegu skóra jest napięta, zaróżowiona, po około 3-4 dniach może się lekko złuszczać. Należy unikać ekspozycji na słońce, a  na miejsca pozabiegowe warto stosować specjalne preparaty przyspieszające regeneracje skóry oraz używać delikatne preparaty myjące. W celu uzyskania zadowalających efektów zabieg Dermapen należy powtarzać co 4-6 tygodni w serii od 4 do 6 zabiegów.

 

Jest to zaawansowany laser frakcyjny, który w kontrolowany sposób uszkadza tkanki, dzięki czemu zostaje uruchomiony proces odbudowy skóry. Finexel posiada wysoką moc szczytową oraz jednorodny rozkład energii plamki zabiegowej, dzięki czemu zabieg przynosi doskonałe efekty. Podczas zabiegu wiązka światła lasera wnika w głąb tkanek, a następnie woda zawarta w komórkach pochłania tą energię, komórki podgrzewają się i woda odparowuje. Prowadzi to do uszkodzenia komórek w celu pobudzenia komórek do produkcji nowego kolagenu. Dzięki czemu rozstępy stają się bardziej gładkie, jaśniejsze oraz mniej widoczne na ciele. Przed zabiegiem na skórę pacjenta nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. Po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, może być także lekko opuchnięta. Skóra wygląda jak po oparzeniu słonecznym. Zaczerwienienie skóry mija po około 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. W późniejszych dniach skóra nieco brązowieje. Proces gojenia się skóry kończy się po około tygodniu. Przy wysokich parametrach mocy lasera mogą pojawić się na skórze pęcherze, które gojąc się zostawiają strupki. Skórę po zabiegu należy przemywać delikatnym płynem, osuszać czystym ręcznikiem, dodatkowo także zalecane jest nakładanie w miejscu pozabiegowym kremu regenerującego nawet kilka razy dziennie w przypadku, gdy skóra jest sucha i ściągnięta. W przypadku leczenia rozstępów zabieg ten łączony jest czasami z osoczem bogatopłytkowym.

 

Zabieg ten wykorzystuje naturalną biostymulacje tkanek w procesach regeneracyjnych skóry. Osocze bogatopłytkowe, które wprowadzamy podskórnie uwalnia duże ilości czynników wzrostu, które odpowiadają za stymulację procesów regeneracji oraz odbudowy uszkodzonych tkanek. Zabieg ten zastosowany w celu leczenia rozstępów redukuje ich widoczność, wygładza skórę w ich obrębie, poprawia elastyczność oraz ukrwienie skóry. Podczas zabiegu lekarz pobiera pacjentowi odpowiednią ilość krwi, a następnie odwirowuje ją w specjalistycznej wirówce. Każda z probówek oraz zestawy pobraniowe pakowane są osobno co zapewnia sterylność. Następnie odpowiednio pozyskane osocze podawane jest iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii. Po zabiegu w miejscu nakłuć mogą pojawić się drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.  Zalecana seria 2-3 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie. Dzięki wykorzystywaniu zasobów własnego organizmu pacjenta zabieg ten jest wyjątkowo bezpieczny, wykluczone jest ryzyko nietolerancji czy reakcji alergicznych. Jeżeli krew została pobrana i odwirowana zgodnie z procedurami zabieg nie niesie ze sobą ryzyka niebezpiecznych powikłań. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogato płytkowego m.in.: zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ, choroby krwi, nowotwory, białaczki, szpiczaki, ciąża i laktacja, schorzenia wątroby, leczenie antykoagulantami, ostre stany chorób z autoimmunoagresji. Warto pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu w dniu zabiegu, minimum 1,5 l wody. W dniu zabiegu nie należy korzystać z sauny, zajęć sportowych, ani nie stosować gorących kąpieli.

NA JAKICH PRODUKTACH PRACUJEMY I DLACZEGO?

                                                             ZALECENIA POZABIEGOWE                                                       X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

ROZSTĘPY

|

|