Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.
ok. 30 min.
Zabieg może być odczuwalny, ale nie jest bolesny.
-
-
Ciąża, karmienie piersią, nowotwory, aktywne infekcje, opalenizna, zażywanie retinoidów, skłonności do przebarwień, przyjmowanie leków
i ziół fotouczulających.
Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ilość ustalana jest indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania problemu, zazwyczaj są to 3-4 zabiegi, co 2 tygodnie. Duże znaczenie ma systematyczność i przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Zabiegi wykonujemy na nieopalonej skórze, dlatego najlepszy moment na rozpoczęcie leczenia to okres jesienno-zimowy, kiedy nasłonecznienie jest zdecydowanie mniejsze niż latem. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest rozgrzana i zaczerwieniona przez kilka godzin, czasami pacjent odczuwa pieczenie. Po zabiegu przebarwienia są zdecydowanie ciemniejsze i po kilku dniach zaczynają się złuszczać, aby po około 7-10 dniach znacznie zjaśnieć.
CZYM JEST ZABIEG FOTOODMŁADZANIA?
CO PO PIERWSZYM ZABIEGU FOTOODMŁADZANIA?
JAK DZIAŁA ZABIEG FOTOODMŁADZANIA?
Fotoodmładzanie to zabieg nieinwazyjny, wykorzystujący impulsy silnego światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka, mający na celu likwidowanie objawów starzenia się skóry. Zabieg fotoodmładzania pozwala na odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni. Główne wskazania do zabiegu to: pierwsze oznaki fotostarzenia się skóry, płytkie zmarszczki, przebarwienia, plamy starcze.
Fotoodmładzanie to zabieg poddający skórę pacjenta działaniu bardzo intensywnego, pulsacyjnego światła, które ma za zadanie rozgrzać skórę i przebudować włókna kolagenowe i elastynowe. Po zabiegu skóra jest ujędrniona i wzmocniona. Dodatkowo zabieg fotoodmładzania jest skuteczną metodą leczenia przebarwień.
Kto wykonuje zabieg?
Czas trwania zabiegu:
Czy zabieg jest bolesny?
Czas rekonwalescencji:
Ile utrzymują się efekty?
Przeciwwskazania:
Skóra nie może być opalona, dlatego przed zabiegiem unikamy słońca. Na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania ziół fotouczulających, takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.
Nie! Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować zbyt wysoką absorpcję światła, a co za tym idzie - wystąpienie poparzenia lub przebarwień przy kolejnym zabiegu.
Zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym.
Przez 2-3 dni od zabiegu:
Przez tydzien od zabiegu:
Przez cały okres leczenia:
W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!
Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.