Henna

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.

czas

Czas trwania zabiegu:

30 min. – 1 h

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest przyjemny.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
2-6 tygodni

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

CZYM JEST HENNA?

Henna jest naturalnym barwnikiem, pochodzi z liści i pędów rośliny – lawsonii bezbronnej.

Rodzaje henny:
Henna proszkowa – ma postać drobnego proszku i jest wykonana z najwyższej jakości barwników. Wnika głęboko we włos oraz barwi mocno naskórek, utrzymuje się od 4-6 tygodni.

Henna żelowa – jest w formie kremu, ma mniej gęstą konsystencję i wolniej zastyga niż henna proszkowa, wolniej też „chwyta” włosy i skórę; jest w związku z tym częściej stosowana do wykonywania henny brwi, gdyż łatwiej można nią manewrować, aby nadać brwiom pożądany kształt. Henna kremowa delikatnie nawilża włosy oraz nadaje im połysk. Utrzymuje się od 2-3 tygodni.

Henna występuje w trzech kolorach: brąz, czerń, grafit. Kolor henny jest dobierany do koloru włosów oraz koloru skóry. Kolory możemy mieszać ze sobą aby uzyskać kolor pośredni między wymienionymi kolorami.

Po nałożeniu henny wykonuje się regulację brwi, aby usunąć włoski, które zaburzają docelowy kształt brwi.

Przeciwwskazania do henny brwi i rzęs:

  • uczulenie na hennę (aby się przekonać, czy jesteśmy uczuleni na hennę należy przyjść na próbę uczuleniową),
  • zakażenia grzybicze, wirusowe, bakteryjne w miejscu zabiegowym,
  • dermatozy, infekcje oka lub skóry wokół oczu (dotyczy henny rzęs),
  • zapalenie spojówek, jęczmień (dotyczy henny rzęs),
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne na oko lub na jego okolice.

U osób, które nigdy nie wykonywały zabiegu henną lub wykonywały go wiele lat temu zalecane jest wykonanie testu uczuleniowego na 48h przed planowanym zabiegiem. Celem jest zapobiegnięcie reakcjom alergicznym w czasie zabiegu. W trakcie testu uczuleniowego nakładana jest niewielka ilość henny w okolicę zauszną i obserwowana jest reakcją skórna.

henna brwi

BROWHENNA – HENNA PUDROWA BRWI

BH Brow Henna stała się światowym bestsellerem w koloryzacji brwi, dzięki czemu zastępuje hennę tradycyjną, która już po kilku dniach od nałożenia wymywa się.

Ze względu na naturalne substancje zawarte w hennie do brwi Brow Henna dba ona o uszkodzone i słabe włoski, wzmacniając je coraz bardziej z każdym zabiegiem.
Dzięki hennie możemy stworzyć piękny naturalny kształt brwi, aby uzyskać bardziej wyrazisty i atrakcyjny wygląd. Naturalna henna z efektem makijażu permanentnego, utrzymująca się do 2 tygodni na skórze i do 6 tygodni na włoskach. Dodatkowo Brow henna pielęgnuje brwi oraz wspomaga ich wzrost.