Koloryzacja trychologiczna

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez fryzjerkę.

czas

Czas trwania zabiegu:

2 h lub więcej

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest przyjemny.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

CZYM RÓŻNI SIĘ KOLORYZACJA TRYCHOLOGICZNA OD ZWYKŁEJ KOLORYZACJI?

Farbowanie trychologiczne jest to profesjonalna koloryzacja pozbawiona amoniaku i PPD, dbająca o skórę głowy i strukturę włosa. Proces koloryzacji wpływa na kondycję włosa, ale również na skórę głowy, a więc i na mieszki włosowe, dlatego ważna jest także odpowiednia diagnoza i przygotowanie skóry przed zabiegiem. Stąd przed każdym zabiegiem koloryzacji wykonujemy dokładną analizę skóry głowy, co pomaga w doborze odpowiedniej farby oraz produktów do pielęgnacji po zabiegu.

Koloryzacja trychologiczna

CO NAJCZĘŚCIEJ UCZULA W FARBACH DO WŁOSÓW?

PPD (fenylenodiamina) to substancja wywołująca reakcje uczuleniowe, powszechnie występujące w wielu kosmetykach do włosów. Składnik ten znajduję się we wszystkich farbach o odcieniach brązu i czerni. Reakcje alergiczne występujące po zastosowaniu PPD objawiają się zaczerwienieniem skóry głowy, swędzeniem lub pieczeniem, nadmiernym wysuszaniem i łuszczeniem, a także wypadaniem włosów. Amoniak zawarty w zwykłych farbach powoduje, że łuska włosa zostaje rozchylona, co umożliwia wprowadzenie pigmentu i choć działa tylko tyle, ile farba znajduje się na włosach, to bardzo często wywołuje działanie alergiczne, takie jak świąd, pieczenie, podrażnienia, strupki, stany zapalne, co może stać się przyczyną wypadania włosów. Natomiast farby bez amoniaku zawierają w składzie sole amonowe, które mają taką samą funkcje jak amoniak, ale nie powodują reakcji alergicznych. Sole amonowe działają zdecydowanie wolniej i łagodniej rozchylają łuski, co nie narusza w sposób drastyczny pH skóry głowy.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BEZPIECZNĄ KOLORYZACJĘ W NASZYM HAIR ROOM’IE?

Nasze farby zawierają w swoim składzie kwas oleinowy, który skutecznie usuwa resztki AMEA z włosów, co sprawia, że włosy będą mniej uszkodzone, a kolor bardziej żywy. Dodatkowo są wzbogacone w pięć odżywczych maseł i olejów, które odżywiają i pielęgnują włosy:

  • Masło kakaowe które przenika w głąb włosa i odżywia od wewnątrz oraz redukuje wypadanie włosów i ich łamliwość.
  • Masło shea łagodzi suchą i podrażnioną skórę oraz ją nawilża
  • Masło mango chroni przed promieniami słońca, hamuje blaknięcie koloru, utrzymuje nawilżenie włosa oraz odbudowuje zniszczone końcówki.
  • Olej kukui nadaje włosom połysk i blask, odżywia suche i zniszczone włosy, nawilża włosy i ułatwia ich rozczesywanie, zapobiega niszczeniu włosa pod wpływem wysokiej temperatury oraz środków chemicznych.
  • Olej kokosowy wspomaga porost włosów, zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez wysoką temperaturę, zapobiega plątaniu się włosów wchodząc głęboko w strukturę włosa, jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym i zapobiega blaknięciu koloru.

Dodatkowo farby bez amoniaku to też mieszanka substancji chemicznych, które nie jest obojętna dla skóry głowy, dlatego osoba z bardzo wrażliwą skórą lub dotkniętą schorzeniami zabezpieczamy przed koloryzacją odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi. Bardzo ważna również jest pielęgnacja po koloryzacji, aby kolor pozostał na dłużej używamy odpowiednich kosmetyków: szampon, odżywki, maski o kwaśnym pH. Kwaśne środowisko powoduje że łuski włosowe zamykają się co sprawia że włosy są lśniące i łatwo się rozczesują.