Nanoplastia włosów

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez fryzjerkę.

czas

Czas trwania zabiegu:

3-6 h

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest przyjemny.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
4-6 miesięcy

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

Włosy długo rozjaśniane, mocno zniszczone.

CZYM JEST ZABIEG NANOPLASTII?

Nanoplastia jest zabiegiem, który prostuje trwale włosy w 100%. Nadaje im blask, nawilża oraz odbudowuje. Produkt stosowany do zabiegu jest w pełni naturalny, opiera się na bazie produktów organicznych, nie zawiera formaldehydów oraz karbocysteiny, które są pochodnymi formaliny i są bardzo szkodliwe dla organizmu. Aktywnymi składnikami zawartym w produkcie do nanoplastii są głównie:

 • kwas mlekowy,
 • kwas octowy,
 • kwas askorbinowy,
 • olej arganowy,
 • serycyna,
 • masło Shea, które sprawia, że włosy po zabiegu są miękkie i mają piękny blask.

Efekt prostych włosów utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Preparat jest nakładany na włosy i wtłaczany za pomocą prostownicy. Dzięki wysokiej temperaturze dociera do wnętrza włosa i wzmacnia mostki siarczkowe.

nanoplastia wlosow efekty

KREATYNA CZY NANOPLASTIA – CO WYBRAĆ?

Najczęstszym pytaniem przed zabiegiem nanoplastii jest „co lepsze, keratyna czy nanoplastia?”Zaletą zabiegu nanoplastii jest to, że nie ma nieprzyjemnego zapachu i nie podrażnia oczu oraz dróg oddechowych, jak przy zabiegu keratynowego prostowania włosów. Zabieg nie wymaga oczyszczania włosów specjalnym szamponem oczyszczającym, wystarczy, że klientka w domu umyje włosy samym szamponem, co skraca czas wykonywania zabiegu. Kolejną ważną rzeczą jeśli zastanawiamy się „keratyna, czy nanoplastia” jest to, że produkt jest zmywany z włosów bezpośrednio po zabiegu i efekt jest widoczny od razu. To właśnie odróżnia nanoplastię od keratynowego prostowania, gdzie przez trzy dni nie można wiązać ani odgniatać włosów, co powoduje dyskomfort.

Po zabiegu włosy farbowane i rozjaśniane mogą zmienić kolor o około 3 tony jaśniejsze, natomiast już po 5 dniach po zabiegu nanoplastii można wykonać koloryzację włosów.

Nanoplastia jest bezpiecznym zabiegiem również dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz dzieci od 5 roku życia. Czas trwania zabiegu waha się między 4-6 godzin jest to zależne od długości i gęstości włosów klientki. Przed zabiegiem prosimy o umycie włosów samym szamponem, bez żadnych odżywek, masek itd.

NANOPLASTIA WŁOSÓW – EFEKTY

Nanoplastia – efekty

Efekty nanoplastii są widoczne gołym okiem zaraz po wykonaniu zabiegu. Włosy są proste, gładkie i lśniące. Użyte składniki aktywne nie obciążają włosów i sprawiają, że pasma są lekkie, lśniące i miękkie. Z pewnością nie są jednak oklapnięte.

Efekty nanoplastii są długotrwałe. Włosy można myć (czy po prostu moczyć, na przykład na basenie) już tego samego dnia.

Na jakich produktach do nanoplastii pracujemy?
Pracujemy na produktach do nanoplastii marki Nature Eva. Bio Straight jest jedynym produktem do wszystkich rodzajów włosów (nie trzeba nic mieszać, ani specjalnie dobierać). Produkty Nature Eva nie są testowane na zwierzętach.

Nanoplastia to zabieg, który wykonać można tylko w salonie fryzjerskim. Dla najlepszych efektów zdecydowanie warto wybrać się do sprawdzonego miejsca.

Cena zabiegu w znacznej mierze zależy od długości włosów i stanu ich „zakręcenia”. Cena nanoplastii to mniej więcej od 350 do nawet 1 000 złotych. Przy czym najdroższe będzie wyprostowanie włosów afro.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

Częste pytania

 1. Mam mocno kręcone włosy, czy nanoplastia sobie z nimi poradzi?
  Tak! Nanoplastia dużo lepiej niż keratynowe prostowanie włosów radzi sobie z mocno falowanymi włosami!
 2. Czy zabieg mogą kobiety w ciąży?
  Tak, zabieg nanoplastii jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Zalecenia pozabiegowe

 • Nie chodzimy spać w mokrych włosach
 • Suszymy włosy za każdym razem, kierując strumień ciepłego powietrza z góry na dół
 • Nie suszymy włosów z głową w dół
 • Podczas wizyty na basenie zakładaj czepek
 • Gdy masz styczność ze słoną wodą (np. poczas wakacji), po wyjściu z takiej wody bezpośrednio umyj włosy (gdy nie masz takiej opcji, spłucz je chociaż zywkłą wodą)