Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonywany jest przez lekarza.
Czas trwania zabiegu:
30 min.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg może być nieprzyjemny.
Czas rekonwalescencji:
–
Ile utrzymują się efekty?
–
Przeciwwskazania:
Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe
MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM
Osocze bogatopłytkowe ma bardzo silne właściwości regeneracyjne. Dlatego często jest wykorzystywane jako naturalny preparat wzmacniający cebulki włosowe i pobudzający je do wzrostu oraz stymulujący mikrokrążenie.
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy to innowacyjna metoda powstrzymująca nadmierne wypadanie włosów i łysienie. Leczenie polega na wykorzystaniu osocza krwi pacjenta, które zawiera cenne składniki aktywne, które pobudzają regenerację oraz kompleksową biostymulację skóry głowy. Na szczególną uwagę zasługują czynniki wzrostu, ponieważ to właśnie one stymulują pracę cebulek włosowych, redukując tym samym ilość wypadających włosów, a także pobudzając porost nowych włosów w miejscu zabiegu. Dodatkowym plusem wstrzykiwania osocza w skórę głowy jest pozyskiwanie preparatu z krwi własnej pacjenta, dzięki czemu nie wywołuje on reakcji zapalnych i alergicznych, które mogłyby dodatkowo pogorszyć kondycję skóry głowy.
OSOCZe bogatopłytkowe na SKÓRĘ GŁOWY – CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym trwa około 30 minut. Zabieg nie jest bolesny, lecz może być odczuwalny dyskomfort w postaci „ukąszenia komara”.
Na początku zabiegu od pacjenta pobierana jest krew żylna, z której powstaje preparat. Osocze bogatopłytkowe wraz z cennymi składnikami izolowane jest w specjalnej wirówce. Przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego podawany jest podskórnie w miejsce dotknięte nadmiernym wypadaniem włosów metodą mezoterapii igłowej. Dla uzyskania zadowalających rezultatów zaleca się wykonanie serii ok. 3 zabiegów w ciągu roku (raz na cztery miesiące). Oczywiście terapia każdego pacjenta dobierana jest indywidualnie i najczęściej ilość zabiegów sugeruje lekarz lub trycholog.
Na sukces wstrzykiwania osocza w skórę głowy wpływa zarówno samo podanie preparatu, jak i stosowana dieta oraz właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Jednak aby uzyskać zadowalające rezultaty terapii, zabieg powinno się wykonać w serii. O finalnej ilości zabiegów zadecyduje lekarz lub trycholog po obserwacji postępów leczenia nadmiernego wypadania włosów. Rezultaty zabiegu regeneracyjnego na skórę głowy można zauważyć po około 3-6 miesiącach od wykonania serii zabiegów. Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy stopniowo hamuje proces nadmiernego wypadania włosów oraz stymuluje porost nowych.
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – mocne strony zabiegu:
- Bezpieczeństwo – preparat osocza bogatopłytkowego wykorzystywany podczas zabiegu na wypadanie włosów uzyskujemy z krwi pacjenta, dzięki czemu jest on swoisty dla organizmu.
- Bezbolesność – zabieg wykonywany jest za pomocą cienkich igieł, co redukuje dyskomfort z nim związany.
- Szybkość – zabieg mezoterapii osoczem na włosy trwa około 30 minut.
- Brak rekonwalescencji – już tego samego dnia pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.
Wskazania do zabiegu:
Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym zalecana jest szczególnie osobom mającym problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, które spowodowane jest nieprawidłowym odżywianiem, wzmożonym stresem, w okresie ciąży i laktacji jak również ze wszystkimi rodzajami łysienia. Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem może także mieć charakter profilaktyczny.