Podologia i zabiegi podologiczne

CZYM ZAJMUJE SIĘ PODOLOGIA?

Podologia jest dziedziną ściśle powiązaną z medycyną, natomiast nie zajmują się nią lekarze. Najczęściej spotykanymi specjalistami w tej dziedzinie są kosmetolodzy. W podologii zajmujemy się leczeniem oraz profilaktyką zmian chorobowych, powstających w obrębie stóp i paznokci. Podolog diagnozuje i prowadzi terapię, dostosowaną indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

podolog podczas zabiegu

PEDICURE PODOLOGICZNY – JAK WYGLĄDA WIZYTA?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany dokładny wywiad celem poznania stanu zdrowia Pacjenta. Informacje z wywiadu uzupełniane są zazwyczaj o dokumentację fotograficzną. Jest to niezbędna procedura, która pomaga monitorować przebieg leczenia. Po dokładnym obejrzeniu stóp podolog stawia diagnozę oraz przedstawia program terapii.

Podczas wykonywania pedicure podologiczanego walczymy z

  • pękającymi piętami,
  • zrogowaciałym naskórkiem,
  • wrastającymi paznokciami,
  • odciskami, modzelami, czy nagniotkami.

Niezbędne są do tego specjalistyczne narzędzia typu skalpel, dłuto lub frezarka podologiczna z odpowiednio dobranymi frezami. Pedicure podologiczny może trwać nawet 1,5 godziny.

Zdrowe i zadbane stopy

Systematyczna profilaktyka i korzystanie z pedicure podologicznego są niezbędne, aby cieszyć się w pełni zdrowymi i zadbanymi stopami. Gabinet podologiczny jest miejscem, w którym można zarówno zadbać o estetykę stóp, ale także wyleczyć wszelkie schorzenia i skutecznie pozbyć się dyskomfortu w życiu codziennym. Uważamy, że warto powierzyć swoje stopy w ręce specjalistów, aby uniknąć nieprzyjemnych efektów ich znacznego obciążenia czy deformacji.

unibrace system