Biostymulatory

Biostymulatory to preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej, służące odbudowie struktury skóry. Silnie stymulują komórki skóry, kolagen i elastynę. Działają w pełni naturalnie, dając przy tym efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconej przez lata jakości skóry.

HarmonyCA

Pierwszy hybrydowy biostymulator tkankowy o podwójnym mechanizmie działania, dzięki harmonijnemu połączeniu usieciowanego kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia. Kwas hialuronowy dodaje objętości tkance, co widoczne jest jako natychmiastowy efekt uniesienia tkanki. Natomiast mikrosfery hydroksyapatytu wapnia pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu (typu I i typu III) oraz elastyny. Zabieg z wykorzystaniem HArmonyCa polecany jest pacjentkom, u których występuje wiotkość skóry wynikająca z utraty kolagenu i elastyny połączona (lub nie) z utratą objętości. Pierwsze efekty, w postaci uniesienia tkanki, można zauważyć natychmiast po zabiegu dzięki obecności kwasu hialuronowego. Natomiast hydroksyapatyt wapnia, stymulujący fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny spowoduje, że korzyści z zabiegu będą utrzymywać się długoterminowo.

 

JuveLook

Juvelook jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów znanych w medycynie estetycznej, które
stymulują produkcję kolagenu – białka odpowiadającego za nawilżenie, jędrność i elastyczność naszej skóry, a mówiąc wprost za jej młodzieńczy wygląd. Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego z kwasem hialuronowym otrzymujemy efekt, który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu przez kwas polimlekowy.

Po 6 miesiącach można zauważyć ostateczny wynik zastosowania JuveLook – produkt uległ stopniowej biodegradacji i przywrócił objętość skórze od stabilizacji
fizycznej do nowo syntezowanych włókien kolagenowych, które podtrzymują naturalny efekt w miarę upływu czasu.

SCULPTRA

Sculptra to preparat, który w naturalny sposób pobudza skórę do produkcji kolagenu. Wykorzystuje on kwas polimlekowy, który stymuluje komórki skóry do regeneracji, w związku z czym następuje przebudowa siatki kolagenowej skóry.

Ogromną zaletą jest fakt, iż kwas polimlekowy jest stosowany w medycynie, w tym w zabiegach estetycznych, od ponad 50 lat. Odznacza się on doskonałą biokompatybilnością i nie powoduje dotkliwych skutków ubocznych ani alergii. Zabieg trwa około pół godziny i nie pozostawia po sobie blizn, stąd też jest chętnie wybierany jako alternatywa dla metod chirurgicznych.

Ostateczne efekty po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem preparatu Sculptra są widoczne po upływie 4-6 tygodni. Wówczas następuje widoczne wygładzenie i ujędrnienie skóry, poprawia się jej elastyczność i nawilżenie, co jest związane z powstaniem nowych włókien kolagenowych. Zmniejsza się widoczność zmarszczek i bruzd, cera jest wyraźnie zdrowsza. Poprawia się owal twarzy.

Zazwyczaj do uzyskania oczekiwanego rezultatu wymagane są dwa lub trzy zabiegi z użyciem preparatu. Efekty utrzymują się do nawet 2,5 roku, po czym zaleca się pojedynczą aplikację produktu Sculptra w celu podtrzymania efektów.

LANLUMA

Stymulator kolagenu na bazie poli-L-laktydu (PLLA) przeznaczony do użytku w obrębie twarzy i ciała.
Produkt Lanluma wyzwala proces regeneracji tkanek, podczas którego dochodzi do stymulacji naturalnej produkcji kolagenu.
Dzięki zabiegowi możliwe jest także wyeliminowanie cellulitu czy poprawa kształtu pośladków.

  • stymulacja produkcji kolagenu;
  • wygładzenie zmarszczek;
  • poprawa napięcia skóry;
  • wolumetria twarzy;
  • modelowanie sylwetki;
  • naturalne odmładzanie.

 

Profhilo – molekuła młodości

Jest to zabieg odmładzający, który stanowi nowy model w terapii starzenia się skóry i tkanki podskórnej.

Kwas hialuronowy, który jest w nim zawarty służy modelowaniu wiotkiej skóry i przywracaniu zaburzonego konturu twarzy.

Zaleca się wykonanie przynajmniej dwóch zabiegów w ciągu roku.

Efekty utrzymują się od 1 do 1,5 roku.

SKINBOOSTER

Preparat do głębokiej rewitalizacji, nawilżenia. Ustabilizowany kwas hialuronowy zapewnia długotrwały efekt nawilżenia, odświeżenia i ujędrnienia. Już po pierwszym zabiegu skóra odzyskuje blask i sprężystość.
Preparat przeznaczony jest do głębokiego nawilżenie, rewitalizacji oraz korekcji drobnych zmarszczek.

NUCLEOFILL

Nucleofill jest preparatem do głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry. Zabieg działa na trzech poziomach:

  • liftingu
  • antyoksydacji
  • nawilżenia

To unikatowe, potrójne działanie na poziomie komórkowym, dające efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy.

 

 

Nucleofill soft plus eyes

Nucleofill Soft Plus to preparat przeznaczony do biorestrukturyzacji skóry, zawierający wysoce oczyszczone polinukleotydy pochodzenia naturalnego, stworzony z myślą o poprawie odżywienia bardzo delikatnej i cienkiej skóry w okolicy oczu.