Mikropigmentacja

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez trychologa.

czas

Czas trwania zabiegu:

2 h lub więcej

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg może być nieprzyjemny, ale wykonywany jest w znieczuleniu.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
18-24 miesięcy

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

CZYM JEST MIKROPIGMENTACJA?

Mikropigmentacja skóry głowy to metoda tuszowania łysienia w oparciu o wprowadzanie pod skórę barwnika imitującego naturalne włosy. Polega na wprowadzeniu pigmentu w warstwę podskórną skóry głowy, w celu optycznego zagęszczenia włosów. Zabieg nadaje naturalny wygląd krótko ostrzyżonych włosów. Mikropigmentację wykonuje się zarówno w przypadku całkowitego wyłysienia, jak i np. łysienia plackowatego czy też w przypadku łysienia androgenowego na czubku głowy oraz w okolicach zakoli. Efekty są natychmiastowe i naturalnie wyglądające.

JAK WYGLĄDA PROCES ZABIEGU?

Sam proces mikropigmentacji jest bardzo podobny do wykonywania tatuażu, lecz efekt utrzymuje się od 18 do 24 miesięcy. Technika zabiegu została opracowana w taki sposób, by wprowadzony pod skórę stopniowo rozjaśniał się i zanikał po czasie. Jeśli ze strony pacjenta występuje chęć podtrzymania fryzury, należy wykonywać zabiegi odświeżające co ok. 2 lata (w zależności od utrzymywania się pigmentu). Pozytywnym aspektem prawidłowo wykonanej mikropigmentacji skóry głowy jest możliwość panowania nad intensywnością barwnika, czy kształtem fryzury.Dlaczego nie jest możliwe wykonanie tatuażu na całe życie?Spowodowane jest to trudnością w utrzymaniu się tatuażu na tłustej, często nawet łojotokowej skórze głowy. Mikropigmentacja skóry głowy wykonana czasowo jest zdecydowanym plusem. Tatuaż na całe życie wyglądałby nienaturalnie.

Przed zabiegiem indywidualnie dobierany jest kolor pigmentu, co sprawia, że efekt jest bardzo naturalny i realistyczny. Jest to nowoczesny i długotrwały sposób na walkę z łysieniem.

zabieg mikropigmentacji

DOBÓR KSZTAŁTU FRYZURY

Jest to najważniejszy element zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Wysokość linii frontalnej to pierwszy element. Po uzgodnieniu go z pacjentem pozostaje nam dobór odpowiedniego kształtu linii, a ten dobieramy zawsze indywidualnie do oczekiwań naszych pacjentów oraz kształtu głowy. Niektórzy klienci mają okrągłą czaszkę, inni bardziej trójkątną, jeszcze inni nieco kwadratową. Niezwykle ważne są również proporcje i kształt twarzy.

JAK NAJPROŚCIEJ SPRAWDZIĆ GDZIE ZNAJDOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NATURALNA LINIA WŁOSÓW?

Pomocne może być zdjęcie pacjenta z czasów kiedy jeszcze nie był łysy. Jeśli nie ma takiej możliwości prosimy o uniesienie brwi – dokładnie wtedy widać moment do którego marszczy się czoło. Kształt linii frontalnej przy uniesionych brwiach zaznacza się praktycznie sam.

Odpowiednia technika pozwala na dopasowanie efektów indywidualnie do potrzeb pacjentów. Najważniejsze jest dla nas, by po zabiegu czuli się ze sobą po prostu dobrze. Pracujemy mając na uwadze oczekiwania pacjentów. My jako specjaliści możemy jedynie służyć radą.

Co o zabiegu sądzi nasza Trycholog, która wykonuje zabiegi mikropigmentacji?

„Mikropigmentacja medyczna to mój ulubiony zabieg maskowania łysienia. Daje bardzo naturalny efekt i wiele możliwości, np. doboru pigmentu, czy kształtu fryzury. Już od kilku lat wykonuję zabiegi mikropigmentacji skóry głowy i zabieg ten cieszy się pozytywnymi opiniami naszych pacjentów.”