Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Odwiedź nasze Centrum
 

ul. Ludowa 11, 1 piętro

64-920 Piła

Zadzwoń: +48 660 495 290

Napisz e-mail: kontakt@machnica.pl

BOTOKS

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

ok. 15min

Zabieg wykonywany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny.

-

3-4 miesiące
(pierwsze efekty widoczne po ok. 10 dniach).

m.in.: ciąża, karmienie piersią, stosowanie antybiotyków, grypa i osłabienie organizmu

CZYM JEST BOTOKS (TOKSYNA BOTULINOWA)?

DZIAŁANIE BOTOKSU

   

Ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoksem) jest najskuteczniejszym sposobem na zmarszczki mimiczne twarzy. Zabieg botoksem jest szybki i bezbolesny. Polega na wstrzyknięciu w mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczki leku powodującego osłabienie działania tego mięśnia i w efekcie złagodzenie zmarszczki. Jest to odpowiedni zabieg do uzyskania świeżego wyglądu. Okolice najczęściej poddawane zabiegowi to: lwia zmarszczka (między brwiami), zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki, „króliczy nosek”.

Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową trwa około 15 minut i jest bezbolesny, odczucia porównywalne są do „ukąszenia komara”. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności życiowej, natomiast do 3-4 dni po zabiegu należy zrezygnować z dużej aktywności fizycznej, latania samolotem oraz spożywania alkoholu. Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej pojawiają się około 2-3 dni po zabiegu, by w pełni rozwinąć się po 8-10 dniach. Okres utrzymywania się efektu to około 3-4 miesiące. W naszym Centrum zalecamy wizytę kontrolną po zabiegu z użyciem botoksu po około 10 dniach, w celu oceny efektu, a także ewentualnej korekcji.

Działanie toksyny botulinowej opiera się na rozluźnianiu mięśni i blokowaniu przekazu impulsów nerwowych. Dzięki temu osiągamy spłycenie istniejących zmarszczek mimicznych i zapobiegamy powstawaniu nowych. Botoks choć jest jedną z najsilniejszych naturalnych trucizn, w rękach wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, jest bezpiecznym sposobem na zwalczanie zmarszczek. Botoks oprócz działania przeciwzmarszczkowego, posiada jeszcze trzy ważne cechy – leczy bóle migrenowe, nadpotliwość oraz tzw. „gummy smile”, czyli uśmiech dziąsłowy.

 

W naszym gabinecie pracujemy na toksynie botulinowej Azzalure, która wstrzykiwana jest za pomocą niewielkiej igły. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. 

Toksyna botulinowa znajduje również swoje zastosowanie w leczeniu migren, dzięki zmniejszeniu nadmiernego napięcia mięśniowego. Celem zabiegu jest zniesienie ucisku na nerwy, które biorą udział w procesie powstawania migreny, a także kontrolowane zaburzenie przekazu do mózgu informacji bólowej.

Ostrzykiwanie botoksem miejsc dotkniętych nadpotliwością, pozwala ograniczyć pracę gruczołów łojowych, czyli tym samym wydzielanie potu. Najczęściej poddawane temu zabiegowi są pachy, plecy, stopy, dłonie, a także skrzydełka nosa. Przed zabiegiem leczenia nadpotliwości stosujemy znieczulenie w kremie. Efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy. 

Uśmiech dziąsłowy występuje, gdy podczas uśmiechu widoczne jest więcej, niż 2-3 mm górnego dziąsła. Leczenie uśmiechu dziąsłowego w naszym gabinecie odbywa się również za pomocą toksyny botulinowej i efektem zabiegu jest zaprzestanie podnoszenia wargi i odsłaniania zbyt mocno dziąsła. Efekt leczenia „gummy smile” botoksem utrzymuje się 3-4 miesiące.

Przeciwwskazaniami do zabiegów z użyciem toksyny botulinowej są:

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • miejscowe zakażenia skóry.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
CZĘSTE PYTANIA DOTYCZĄCE BOTOKSU:

Zabieg botoksem nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

 Czy zabieg można wykonać latem?                                           ⯆

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie może zostać wykonany w tym samym czasie co zabieg toksyny botulinowej (w jednej lokalizacji). Na przykład:

✘ kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę + botoks na lwią zmarszczkę 

✔ kwas hialuronowy na linie marionetki + botoks na lwią zmarszczkę

Efekty botoksu utrzymują się około 3-4 miesiące i po tym czasie mimika twarzy wraca do swojego pierwotnego stanu. Nie istnieje natomiast "antidotum" na botoks. W przypadku efektów niepożądanych lub po prostu zmiany zdania botoksu nie można "usunąć". 

Zabieg może być bezpiecznie wykonywany latem.

 Czy efekty botoksu są odwracalne?                                           ⯆

 Czy zabieg można łączyć z zabieigem kwasu hialuronowego?⯆

Zalecenia po zabiegu

Nasze efekty

Zabieg z wykorzystaniem botoksu

                                                               

                                                                  ZALECENIA POZABIEGOWE                                                                   X  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez 4-6 godzin po zabiegu:

 • Pozostań w pozycji pionowej, nie kładź się na boku, nie śpij w pozycji na brzuchu.
 • Nie dotykaj, nie masuj i nie uciskaj miejsc ostrzykniętych (można delikatnie przyłożyć opatrunek chłodzący)
 • Nie schylaj się gwałtownie
 • Nie nakładaj makijażu

 

Przez 24-48h po zabiegu:

 • Nie lataj samoloten
 • Unikaj wzmożonego wysiłku fizycznego
 • Nie korzystaj z basenu (w celu zapobiegania infekcji skóry)

 

Tydzień po zabiegu:

 • Unikaj przegrzania skóry (opalanie, solarium, sauna)
 • Nie korzystaj z zabiegów dermatologicznych na twarz, masaży twarzy, krioterapii
 • Zgłoś się na wizytę kontrolną po około 7-10 dniach

 

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

W razie wystąpienia bólu głowy przyjmij paracetamol 500mg (1 tabletka)