Mezoterapia skóry głowy

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez trychologa.

czas

Czas trwania zabiegu:

20 min.

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg może być nieprzyjemny, ale trwa bardzo krótko.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

CZYM JEST MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY GŁOWY?

Igłowa mezoterapia głowy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na nadmiernie wypadające włosy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zalecana jest w przypadku leczenia łysienia androgenowego oraz łysienia telogenowego. Zabieg mezoterapii igłowej na wypadające włosy polega na nakłuwaniu skóry głowy cienką igłą, wprowadzaniu pod skórę i do mieszków włosowych substancji odżywczych, stymulujących, leczniczych. Mezoterapia skóry głowy przynosi korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych włosów. Do zabiegu używamy preparatu RRS XL Hair.

W mezoterapii igłowej podawanie bezpośrednio substancji leczniczych i regenerujących w miejsce wymagające leczenia odbywa się na dwóch płaszczyznach:

  1. Skuteczność działania jest zmaksymalizowana, dzięki miejscowemu podaniu preparatów, jednocześnie redukuje to obciążenie nerek i wątroby, które zdarza się przy doustnym przyjmowaniu leków. Zatem to nie tylko poprawa wyglądu, ale również dbałość o swój organizm.
  2. Wywołane iniekcjami kontrolowane uszkodzenia skóry, pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji niezbędnych w tym celu substancji.

CZY MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY JEST SKUTECZNA?

Na to czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna składa się ilość wykonanych zabiegów oraz systematyczność. Efekty mezoterapii głowy mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania satysfakcjonujących i trwałych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów. O ilości zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów zawsze decyduje lekarz lub trycholog. Najczęściej są to cztery sesje wykonywane co dwa tygodnie. Czasami zdarza się, że trzeba wykonać więcej zabiegów. Skuteczność mezoterapii utrzymuje się przez ok. rok, natomiast już po sześciu miesiącach od ostatniego zabiegu można zdecydować się na tak zwaną kurację przypominającą, która spotęguje efekty.

CZY MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY BOLI

Na pytanie czy mezoterapia głowy boli, odpowiadamy, że nie jest to bolesny zabieg. Może być odczuwalny dyskomfort (uczucie ugryzienia komara), natomiast zabieg jest szybki.

Mezoterapia głowy – po zabiegu:

Występują nieznaczne efekty uboczne po zabiegu mezoterapii na włosy. U wielu pacjentów nie występują one w ogóle, natomiast u niektórych pacjentów obserwuje się zaczerwienienie i podrażnienie, które w większości przypadków po kilku godzinach znikają.

Dla kogo zabieg mezoterapii skóry głowy?

  • kobiety i mężczyźni borykający się z wypadaniem włosów,
  • osoby w stanie przewlekłego stresu, który może powodować nadmierne wypadanie włosów,
  • kobiety i mężczyźni z zaburzeniami hormonalnymi powodującymi wypadanie włosów,
  • kobiety po okresie ciąży (często ciąża wzmaga wypadanie włosów),
  • kobiety w okresie menopauzalnym,
  • kobiety i mężczyźni, chcący wzmocnić włosy zwłaszcza w okresach zmian pór roku, kiedy włosy mogą wypadać w większej ilości niż przeciętna,
  • mężczyźni przygotowujący się do zabiegu przeszczepu włosów (odbudowa choć części włosów, które nie wypadły może przyczynić się do zmniejszenia rozległości zabiegu przeszczepu włosów).