Kwas hialuronowy

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

czas

Czas trwania zabiegu:

30 min – 1 h

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg może być nieprzyjemny, ale wykonywany jest w znieczuleniu.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:
ok. 2 dni

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
W zależności od lokalizacji: 6-18 miesięcy

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

NA CZYM POLEGA WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym obok zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, jest najczęstszym zabiegiem medycyny estetycznej. Zabieg wypełniania zmarszczek polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu przez lekarza preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego celem wypełnienia ubytku w skórze (zmarszczki/bruzdy). Zabiegi z kwasem hialuronowym najczęściej obejmują bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, linie marionetki (bruzdy poniżej kącika ust), dolinę łez, policzki, modelowanie linii żuchwy, zmarszczki gładzizny czoła, lwią zmarszczkę, modelowanie brody.

W naszej skórze kwas hialuronowy występuje naturalnie i odpowiada za jej nawilżenie. Niestety z wiekiem jego ilość maleje, przez co skóra traci elastyczność, blask i zdrowy wygląd. Pojawiają się zmarszczki, ubytki i wiotkość skóry. Podskórne iniekcje preparatów z zawartością kwasu hialuronowego skutecznie poprawiają wygląd skóry – jest odświeżona, pełna blasku i zdrowo wyglądająca.

kwas hialuronowy neauvia

ILE KOSZTUJE WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Porównując ile kosztuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w naszym gabinecie, a w innych gabinetach ma wpływ wiedza, wieloletnie doświadczenie i umiejętności naszych lekarzy, kontrole pozabiegowe, ilość użytych ampułek. Koszt za 1 ml to 800 zł, natomiast jeśli w trakcie tego samego zabiegu zdecydujemy się na 2 ml, to 700 zł i kolejno 3 ml – 600 zł.

W naszym gabinecie pracujemy na wypełniaczach Neauvia. Każdy produkt z linii wypełniaczy ma określone właściwości reologiczne ze względu na szczególną geometrię cząsteczkową i rzeczywistą technologię polimerową, które gwarantują skuteczność i możliwość doskonałego zintegrowania z różnymi strukturami anatomicznymi. Produkty Neauvia są bezpieczne, nie wywołujące reakcji alergicznych i sprawdzone przez nas podczas wieloletniej pracy.

Marka jest świadoma różnic pomiędzy tkankami u mężczyzn i u kobiet, a także ich odmiennych, subiektywnych oczekiwań względem medycyny estetycznej. Tym samym Neauvia posiada unikatową linię produktów przeznaczonych dla mężczyzn.

Struktura skóry mężczyzn i przebieg procesów jej starzenia różnią się od tych, które możemy zaobserwować u kobiet. Również efekt tych różnic z upływem czasu jest inny. Grubsza skóra mężczyzn traci na objętości, gęstości i elastyczności tkanki. Aby zmniejszyć oznaki upływu lat i zachować młody, energiczny wygląd, należy w tym przypadku przyjąć podejście holistyczne.

ZABIEG KWASEM HIALURONOWYM – CZY JEST SKUTECZNY?

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra jest znieczulana kremem, przez co pacjent odczuwa mniejszy dyskomfort. Preparat podawany jest za pomocą kaniuli lub cienkiej igły. Po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności życiowej. Efekt jest widoczny od razu po zabiegu. W naszym Centrum zalecamy wizytę kontrolną po ok. tygodniu od zabiegu w celu obejrzenia skóry, efektu zabiegu lub drobnego masażu. Ostatecznym efektem zabiegu kwasem hialuronowym można cieszyć się po około 3-4 tygodniach, ponieważ właśnie w tym czasie stabilizuje się jego forma.

Kwas hialuronowy jest substancją wchłanialną, utrzymuje się w skórze około 6 do 18 miesięcy w zależności od miejsca podania, usieciowania zastosowanego preparatu i trybu życia pacjenta. Zawsze po podaniu preparatu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, bardzo wysokich temperatur i rozgrzewania ciała (solarium, sauna), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie kwasu hialuronowego.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

Częste pytania

 1. Czy zabieg można wykonywać latem?
  Zabieg może być bezpiecznie wykonywany latem.
 2. Czy zabieg można łączyć z zabiegiem botoksu?
  Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie może zostać wykonany w tym samym czasie co zabieg toksyny botulinowej (w jednej lokalizacji). Na przykład:
  ✘ kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę + botoks na lwią zmarszczkę
  ✔ kwas hialuronowy na linie marionetki + botoks na lwią zmarszczkę

Zalecenia pozabiegowe

Przez 1-2 doby po zabiegu:

 • Nie śpij w pozycji na brzuchu.
 • Unikaj wzmożonego wysiłku fizycznego.

Przez około tydzień po zabiegu:

 • Nie opalaj się, nie korzystaj z sauny, solarium, krioterapii.
 • Odłóż w czasie inwazyjne zabiegi kosmetyczne (peelingi, mikrodermabrazję, masaże twarze i inne.
 • Zgłoś się na wizytę kontrolną po tygodniu
 • W przypadku modelowania ust nie wykonuj “dziubka” np. picie bezpośrednio z butelki lub przez słomkę, seks oralny

Nie masujemy samemu okolicy zabiegu, chyba że lekarz zalecił inaczej.

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.