Usuwanie przebarwień

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.

czas

Czas trwania zabiegu:

30 min.

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg może być odczuwalny, lecz nie jest bolesny.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:
Od razu po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, można odczuwać lekkie pieczenie.

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
Kwestia indywidualna pacjenta.

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

CZYM są przebarwienia?

Przebarwienia słoneczne to rodzaj zmian skórnych na twarzy lub ciele, spowodowanych nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Są to ciemne (brązowe) nierównomierne plamki zlokalizowane najczęściej w okolicy czoła, policzków i brody. Plamy po słońcu mogą jednak pojawić się także na skórze ciała – w szczególności na dłoniach i dekolcie.
Zdarza się, że przebarwienia znajdują się płytko pod skórą i znikają samoistnie po jednym lub kilku sezonach, jednak zazwyczaj przebarwienia są zlokalizowane w głębszych warstwach skóry, przez co ich usuwanie jest dużo trudniejsze.
Z przebarwieniami posłonecznymi może mieć do czynienia każdy, lecz ze względu na częstsze zmiany hormonalne w organizmie, które uwrażliwiają skórę na słońce i powodują zaburzenia w jej pigmentacji, dużo bardziej narażone są kobiety.

Przebarwienia posłoneczne – leczenie

Metodę usuwania przebarwień dobiera się w zależności od ich lokalizacji, wielkości i głębokości. Najczęściej możemy spotkać się z leczeniem przebarwień posłonecznych przy pomocy głębokich peelingów medycznych, np. TCA, czy zabiegów laserowych technologią IPL. W tym przypadku bardzo ważna jest także profilaktyka i zabezpieczanie skóry przed nawracaniem zmian pigmentacyjnych przy pomocy odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.

usuwanie przebarwień technologią ipl

Przebarwienia przy pomocy technologii IPL usuwamy nieinwazyjnie, wykorzystując impulsy silnego światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka.

Zabieg rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu przeprowadzanego z pacjentem i omówienia przeciwwskazań. Do najważniejszych należą: stosowanie światłouczulających leków oraz ziół fotouczulających; infekcja ogólnoustrojowa; nowotwory; ciąża; karmienie piersią; aktywna opryszczka; bielactwo oraz łuszczyca; świeża opalenizna.

Zaleca się wykonanie serii zabiegów, a ich ilość ustalana jest indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Zazwyczaj są to 3-4 zabiegi, co 2 tygodnie. Duże znaczenie ma systematyczność i przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Zabiegi wykonuje się na nieopalonej skórze, dlatego najlepszy moment na rozpoczęcie leczenia to okres jesienno-zimowy, kiedy nasłonecznienie jest zdecydowanie mniejsze, niż latem.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest rozgrzana i zaczerwieniona przez kilka godzin, czasami odczuwalne może być pieczenie. Po zabiegu przebarwienia są zdecydowanie ciemniejsze i po kilku dniach zaczynają się złuszczać, aby po około 7-10 dniach znacznie zjaśnieć.

usuwanie przebarwień ZA POMOCĄ SILNIE ZŁUSZCZAJĄCYCH PEELINGÓW

Easy TCA Pain Control to najbezpieczniejszy peeling medyczny nowej generacji oparty na bazie kwasu trójchlorooctowego (TCA) oraz fenolu. Easy TCA, dzięki zastosowaniu nowej formuły, pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych z jednoczesnym zminimalizowaniem odczuć bólowych. Peeling Easy TCA Pain Control aplikowany jest według różnych schematów, dzięki temu osiąga szerokie spektrum głębokości i aktywności działania.

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie wyklucza pacjenta z normalnego trybu życia. Jedyną niedogodnością są pojawiające się w 3-6 dobie grubopłatkowe złuszczania naskórka. Peeling można aplikować nie tylko na twarzy, ale również w innych lokalizacjach, m.in. na szyi, dekolcie, plecach oraz dłoniach.

Easy TCA Pain Control wykorzystywany jest do stymulacji skóry właściwej i naskórka. Peeling TCA sprawdzi się w walce z przebarwieniami pozapalnymi, melasmą, plamami soczewicowatymi. Po zabiegu skóra jest napięta, jędrna i z wyrównaną strukturą. Przebarwienia są znacznie rozjaśnione, zmniejsza się łojotok i zmiany aktywne, a skóra jest oczyszczona i wygładzona.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zaprzestać stosowania ziół fotouczulających (po konsultacji z kosmetologiem).

Częste pytania

  1. Czy zabieg można wykonywać latem?
    Można przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej – stosowanie kremu z SPF50
  2. Czy po serii zabiegów pozbędziemy się przebarwień na zawsze?
    Efekty zabiegu są długotrwałe, ale jeśli pacjent nie będzie odpowiednio dbał o skórę po zabiegu przebarwienia mogą powrócić.

Przez 2-3 dni od zabiegu:

  • Do demakijażu i pielęgnacji skóry używaj delikatnych preparatów, nie pocieraj obszaru poddanego zabiegowi.
  • Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego oraz rozgrzewania skóry (sauna, basen, solarium)

Przez tydzien od zabiegu:

  • Nie stosuj kosmetyków z kwasami i peelingów, nie depiluj okolicy zabiegowej oraz nie korzystaj z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych (mikrodermabrazji, peelingi chemiczne i inne)

Przez cały okres leczenia:

  • Nie spożywaj ani nie aplikuj na skórę substancji na bazie ziół fotouczulających (m.in. dziurawiec, nagietek, bergamotka)
  • Nie opalaj się i stosuj kremy przeciwsłoneczne SPF 30/50 PRZEZ CAŁY CZAS

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.