Modelowanie i powiększanie ust

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

czas

Czas trwania zabiegu:

1 h

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg w znieczuleniu stomatologicznym – oprócz momentu podania znieczulenia, pacjent nie czuje nic więcej. Przy znieczuleniu w kremie zabieg może być nieprzyjemny.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:
ok. 2-3 dni

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
6-12 miesięcy

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe.

POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST KWASEM HIALURONOWYM

Obecnie standardem w medycynie estetycznej jest powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym. Jest to najbezpieczniejszy z dostępnych wypełniaczy. Kwas hialuronowy daje również efekt nawilżenia ust, co dodatkowo podkreśla urodę kształtnych ust. Do zabiegu modelowania ust używany jest kwas hialuronowy o odpowiednim stężeniu i usieciowaniu, czyli Neauvia Intense Lips. Wskazaniami do zabiegu na usta kwasem hialuronowym są:

 • powiększenie wargi górnej, dolnej lub obu
 • korekta kształtu ust (niwelowanie asymetryczności)
 • korekta konturu ust
 • podnoszenie kącików ust
 • ujędrnienie lub nawilżenie ust
 • zwiększenie objętości ust
prezentacja zabiegu powiększania ust

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może wystąpić krótkotrwała bolesność dotykowa, chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni, drobne siniaki (ustępujące zazwyczaj w ciągu 5 dni). Przez 2 tygodnie po zabiegu należy unikać rozgrzewania i masowania. Ostateczny efekt korekty ust widoczny jest po około 2 tygodniach, ponieważ właśnie wtedy kwas hialuronowy układa się w tkankach.

Osoby mające skłonność do występowania opryszczki powinny stosować profilaktycznie przez 3 dni przed zabiegiem modelowania ust leki przeciwwirusowe np. Hascovir/Heviran. Przyjmowanie leków należy kontynuować przez 2 dni po zabiegu.
Zabieg na usta kwasem hialuronowym wykonywany jest w znieczuleniu. Rodzaj znieczulenia dobierany jest po konsultacji z pacjentem – pełne znieczulenie dentystyczne (zabieg bezbolesny) lub znieczulenie kremem. Najchętniej wybierane jest znieczulenie dentystyczne, ponieważ znacznie podnosi komfort zabiegu.

Celem modelowania ust w naszym gabinecie jest osiągnięcie satysfakcjonującego powiększenia przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Jeżeli pacjent rozważa znaczne powiększenie ust, zwykle radzimy wykonać je kilkuetapowo – pierwszą korekcję używając 1 ml kwasu, a kolejno następny zabieg po upływie 2-3 miesięcy.

KOREKTA i POWIĘKSZANIE UST – POPULARNE METODY

Stosujemy różne techniki modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym, np. metoda na płasko, metoda liniowa, metoda wachlarzowa czy Baby Doll Lips. Metoda dobierana jest po konsultacji pacjenta z lekarzem, wspólnym ustaleniu i omówieniu oczekiwanych efektów.

Do zabiegu powiększania ust używany jest kwas hialuronowy o odpowiednim stężeniu i usieciowaniu – Restylane Kysse.

Starzejące się usta – kwas hialuronowy na ratunek!

Wargi z wiekiem i czasem tracą jędrność i nawodnienie, stają się słabiej nawilżone, a to źle wpływa na ich wyrazistość. Robią się zwężone i bardziej pomarszczone, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać. Dzieje się tak z powodu stopniowego zanikania gruczołów łojowych i potowych.

Spowodowane jest to najczęściej procesem starzenia lub działania innych niepożądanych czynników zewnętrznych, jak np. palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie skupiając się na naturalności.

Czy wypełnianiu ust kwasem hialuronowym mogą poddać się również mężczyźni? Oczywiście! I zdarza się to coraz częściej. Zabieg ten nie jest dedykowany wyłącznie kobietom, a panowie często chcą zniwelować asymetrię lub wyłącznie nawilżyć swoje usta.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania ust nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

Częste pytania

 1. Czy muszę płacić za cały 1 ml, nawet jeśli zużyję mniej??
  Kwas hialuronowy fabrycznie znajduje się w opakowaniu 1ml, więc nawet jeśli zużyjemy tylko 0.5ml to musimy zapłacić za całe opakowanie. Nie można również reszty “oddać” innej pacjentce.
 2. Po zabiegu w ustach pojawiły się grudki, czy to normalne?
  Często zdarza się, że po powiększeniu ust pojawiają się grudki. W takim przypadku należy zgłosić się na wizytę kontrolną około tydzień po zabiegu w celu rozmasowania ust przez lekarza.

Zalecenia pozabiegowe

Przez 1-2 doby po zabiegu:

 • Nie śpij w pozycji na brzuchu.
 • Unikaj wzmożonego wysiłku fizycznego.

Przez około tydzień po zabiegu:

 • Nie opalaj się, nie korzystaj z sauny, solarium, krioterapii.
 • Odłóż w czasie inwazyjne zabiegi kosmetyczne (peelingi, mikrodermabrazję, masaże twarze i inne.
 • Zgłoś się na wizytę kontrolną po tygodniu
 • W przypadku modelowania ust nie wykonuj “dziubka” np. picie bezpośrednio z butelki lub przez słomkę, seks oralny

Nie masujemy samemu okolicy zabiegu, chyba że lekarz zalecił inaczej.

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.