Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

-

ok. 15 min.

Naświetlanie nie jest odczuwalne w żaden sposób.

-

-

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

CO TO JEST FOTOTERAPIA?

NAŚWIETLANIE LAMPĄ LED - JAK PRZEBIEGA?

     

Co to jest fototerapia i do czego służy? Naświetlanie lampą LED wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, zwłaszcza w dziedzinie dermatologii. Terapia światłem LED polega na oddziaływaniu na tkanki światłem o określonej długości fali i niedużej energii, które przenika do wnętrza skóry. Głębokość penetracji światła jest zależna od jego długości fali. Światło oddziałuje na tkankę, powodując aktywację procesów chemicznych zachodzących w skórze. Dzięki temu zwiększa się zdolność regeneracji komórek.

Naświetlanie lampą LED zwiększa skuteczność zabiegów oraz przyspiesza proces regeneracji skóry. Światło widzialne wpływa pozytywnie na skórę – począwszy od działania łagodzącego, przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego po działanie stymulujące fibroblasty oraz poprawiające ukrwienie tkanek. Określone działanie związane jest z długością zastosowanej fali świetlnej. Nasza lampa posiada światło czerwone, podczerwone oraz niebieskie.

Światło czerwone (635nm) zmniejsza i łagodzi podrażnienia pozabiegowe (w tym zaczerwienienia i stany zapalne), przyspiesza gojenie ran. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a to poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Przynosi bardzo dobre efekty w zakresie opóźniania procesów starzenia, redukcji zmarszczek oraz przebarwień.

Światło podczerwone (835nm) pobudza i zwiększa komórkową przemianę materii. Wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych i poprawia mikrokrążenie. Światło to jest skuteczne w leczeniu stanów zapalnych, ran i urazów.

Światło niebieskie (415nm) jest stosowane głównie przy leczeniu różnych postaci trądziku, ze względu na silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Fototerapia polega na naświetlaniu obszaru zabiegowego przez ok. 15 minut światłem emitowanym przez diody LED o odpowiednio dobranych parametrach. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dla osiągnięcia efektów wykonuje się serię od 2 nawet do 20 zabiegów w zalecanych przez specjalistę odstępach.

WSKAZANIA DO FOTOTERAPII:

 • odbudowa skóry, opuchlizna, redukcja siniaków, poprawa stanu uszkodzonej skóry,
 • łuszczyca ,
 • redukcja ciemnych plam/redukcja skutków fotostarzenia,
 • stosowanie po wypełnianiu zmarszczek/liftingu/zabiegach chirurgicznych,
 • różnego rodzaju trądzik,
 • zwalczanie bakterii,
 • leczenie skóry głowy, odrastanie włosów, zwalczanie łupieżu,
 • rany, poparzenia,
 • stosowanie po zabiegach laserowych i chirurgii plastycznej,
 • zapobieganie rogowaceniu skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu lampą LED:

 • ciąża
 • padaczka
 • choroba nowotworowa
 • terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną 
 • przyjmowanie leków lub ziół uwrażliwiających skórę na światło

                                                             ZALECENIA POZABIEGOWE                                                       X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

FOTOTERAPIA LED

|

|

Fototerapia Płock