Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Kondycjonowanie i regeneracja łodygi włosa

Bezpieczne prostowanie

Kondycjonowanie i regeneracja łodygi włosa

 

16 grudnia 2019

Zdrowe i lśniące włosy to nieodzowny atrybut kobiecości. Co zrobić kiedy przestają się układać, stają się matowe, kruszą się?

 

Łodyga, czyli widoczna część włosa składa się z:

 • rdzenia
 • warstwy korowej
 • warstwy osłonki włosa

 

Gdy osłonka włosa zostanie uszkodzona zabiegami chemicznymi, promieniowaniem UV, złej jakości szamponami itp. stają się matowe, trudne do rozczesania, przesuszone, szorstkie. Przedłużanie się złego stanu osłonki włosa naraża go na zniszczenia warstwy korowej, która jest jednocześnie konstrukcją nośną włosa. Na łodydze widoczne są liczne rozszczepienia, włosy stają się łamliwe.

 

Przy podziale na dwie warstwy włosa, czyli osłonki i warstwy korowej możemy dobrać odpowiedni zabieg dla łodygi włosa. W przypadku uszkodzeń warstwy osłonki musimy myśleć o kondycjonowaniu włosów, a przy uszkodzeniach warstwy korowej o regeneracji włosa.

 

Czym różni się kondycjonowanie włosów od regeneracji?

 

Kondycjonowanie to działanie na powierzchni włosa – osłonki. Efektem prawidłowego działania będą włosy lśniące, gładkie, bez elektryzowania się łodygi.

 

Natomiast regeneracja wpływa na warstwę korową włosa. Włos staje się elastyczny, wytrzymały. Zabiegi regeneracji włosa widoczne są przy regularnym, długofalowym stosowaniu.

 

Kondycjonowanie włosa dokonuje się dobrej jakości szamponami, odżywkami. Warto wspomnieć, że kondycjonowanie włosa wpływa na szybką, ale jednocześnie powierzchowną poprawę łodygi. Regenerację  przeprowadzamy odpowiednio dobranymi maskami i kuracjami.

 

Kosmetyki do regeneracji włosów powinny zawierać hydrolizy:

 • protein mlecznych
 • keratyny
 • jogurtu
 • soi
 • zbóż

 

Ważnym składnikiem masek i preparatów są oleje roślinne:

 • awokado
 • makadamia
 • arganowy
 • ze słodkich migdałów
 • kokosowy

 

Decydując się na rodzaj kuracji warto ocenić stopień zniszczenia, uszkodzenia łodygi i na podstawie tego dobrać codzienną pielęgnację i zabiegi regenerujące łodygę.

Adamina Rucińska 

trycholog