Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

1h

Zabieg w znieczuleniu stomatologicznym - oprócz momentu podania znieczulenia, pacjent nie czuje nic więcej. Przy znieczuleniu w kremie zabieg może być nieprzyjemny.

ok. 2-3 dni

6-12 miesięcy

Ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), choroby nowotworowe

   

Stosujemy różne techniki modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym, np. metoda na płasko, metoda liniowa, metoda wachlarzowa czy Baby Doll Lips. Metoda dobierana jest po konsultacji pacjenta z lekarzem, wspólnym ustaleniu i omówieniu oczekiwanych efektów.

W naszym gabinecie pracujemy na wypełniaczach Neauvia. Każdy produkt z linii wypełniaczy ma określone właściwości reologiczne ze względu na szczególną geometrię cząsteczkową i rzeczywistą technologię polimerową, które gwarantują skuteczność i możliwość doskonałego zintegrowania z różnymi strukturami anatomicznymi. Do zabiegu powiększania ust używany jest kwas hialuronowy o odpowiednim stężeniu i usieciowaniu - Neauvia Intense Lips.

Starzejące się usta – kwas hialuronowy na ratunek!

Wargi z wiekiem i czasem tracą jędrność i nawodnienie, stają się słabiej nawilżone, a to źle wpływa na ich wyrazistość. Robią się zwężone i bardziej pomarszczone, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać. Dzieje się tak z powodu stopniowego zanikania gruczołów łojowych i potowych.

Spowodowane jest to najczęściej procesem starzenia lub działania innych niepożądanych czynników zewnętrznych, jak np. palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie skupiając się na naturalności.

Czy wypełnianiu ust kwasem hialuronowym mogą poddać się również mężczyźni?Oczywiście! I zdarza się to coraz częściej. Zabieg ten nie jest dedykowany wyłącznie kobietom, a panowie często chcą zniwelować asymetrię lub wyłącznie nawilżyć swoje usta.

POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST KWASEM HIALURONOWYM

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może wystąpić krótkotrwała bolesność dotykowa, chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni, drobne siniaki (ustępujące zazwyczaj w ciągu 5 dni). Przez 2 tygodnie po zabiegu należy unikać rozgrzewania i masowania. Ostateczny efekt korekty ust widoczny jest po około 2 tygodniach, ponieważ właśnie wtedy kwas hialuronowy układa się w tkankach. 

Osoby mające skłonność do występowania opryszczki powinny stosować profilaktycznie przez 3 dni przed zabiegiem modelowania ust leki przeciwwirusowe np. Hascovir/Heviran. Przyjmowanie leków należy kontynuować przez 2 dni po zabiegu.

Zabieg na usta kwasem hialuronowym wykonywany jest w znieczuleniu. Rodzaj znieczulenia dobierany jest po konsultacji z pacjentem - pełne znieczulenie dentystyczne (zabieg bezbolesny) lub znieczulenie kremem. Najchętniej wybierane jest znieczulenie dentystyczne, ponieważ znacznie podnosi komfort zabiegu.

Celem modelowania ust w naszym gabinecie jest osiągnięcie satysfakcjonującego powiększenia przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Jeżeli pacjent rozważa znaczne powiększenie ust, zwykle radzimy wykonać je kilkuetapowo - pierwszą korekcję używając 1 ml kwasu, a kolejno następny zabieg po upływie 2-3 miesięcy. 

 

Obecnie standardem w medycynie estetycznej jest powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym. Jest to najbezpieczniejszy z dostępnych wypełniaczy. Kwas hialuronowy daje również efekt nawilżenia ust, co dodatkowo podkreśla urodę kształtnych ust. Do zabiegu modelowania ust używany jest kwas hialuronowy o odpowiednim stężeniu i usieciowaniu, czyli Neauvia Intense Lips. Wskazaniami do zabiegu na usta kwasem hialuronowym są:

 • powiększenie wargi górnej, dolnej lub obu
 • korekta kształtu ust (niwelowanie asymetryczności)
 • korekta konturu ust
 • podnoszenie kącików ust
 • ujędrnienie lub nawilżenie ust
 • zwiększenie objętości ust

Kto wykonuje zabieg?

Czas trwania zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Czas rekonwalescencji:

Ile utrzymują się efekty?

Przeciwwskazania:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU POWIĘKSZANIA UST?
CZĘSTE PYTANIA:

Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

 Czy musze płacić za cały 1ml, nawet jeśli zużyje mniej?            ⯆

Kwas hialuronowy fabrycznie znajduje się w opakowaniu 1ml, więc nawet jeśli zużyjemy tylko 0.5ml to musimy zapłacić za całe opakowanie. Nie można również reszty "oddać" innej pacjentce.

Często zdarza się, że po powiększeniu ust pojawiają się grudki. W takim przypadku należy zgłosić się na wizytę kontrolną około tydzień po zabiegu w celu rozmasowania ust przez lekarza. 

 Po zabiegu w ustach pojawiły się grudki, czy to normalne?      ⯆

Zalecenia po zabiegu

Nasze efekty

zabieg powiększania ust w Centrum Machnica Piła

MODELOWANIE I
POWIĘKSZANIE UST

 

                                                                 ZALECENIA POZABIEGOWE                                                                   X  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez 1-2 doby po zabiegu:

 • Nie śpij w pozycji na brzuchu.
 • Unikaj wzmożonego wysiłku fizycznego.

 

Przez około tydzień po zabiegu:

 • Nie opalaj się, nie korzystaj z sauny, solarium, krioterapii.
 • Odłóż w czasie inwazyjne zabiegi kosmetyczne (peelingi, mikrodermabrazję, masaże twarze i inne.
 • Zgłoś się na wizytę kontrolną po tygodniu
 • W przypadku modelowania ust nie wykonuj "dziubka" np. picie bezpośrednio z butelki lub przez słomkę, seks oralny

 

Nie masujemy samemu okolicy zabiegu, chyba że lekarz zalecił inaczej.

 

W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

 

Objawy niepokojące to: silny ból w miejscu zabiegu, zblednięcie okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 2-3 dni, pieczenie, zaczerwienienie.

KOREKTA UST - POPULARNE METODY

Odwiedź nasze Centrum
 

ul. Ludowa 11, 1 piętro

64-920 Piła

Zadzwoń: +48 660 495 290

Napisz e-mail: kontakt@machnica.pl