Polityka prywatności - RODO

 

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Jak oczyszczać skórę?

Bezpieczne prostowanie

Jak prawidłowo oczyszczać skórę?

05 marca 2020

Każdy z nas pragnie cieszyć się piękną, zdrową i promienną skórą, warto więc zadbać przede wszystkim o prawidłowe jej oczyszczanie. Jest to istotny etap pielęgnacji naszej skóry, ponieważ pomaga usunąć makijaż, pozostałości preparatów pielęgnacyjnych, nadmiar sebum, martwy naskórek, a także pomaga oczyścić pory skóry. Dzięki temu kosmetyki, które aplikujemy w późniejszych etapach, lepiej penetrują w głąb skóry.

 

Skutki nieprawidłowego oczyszczania skóry

 

Nieprawidłowe oczyszczanie skóry, może naprawdę doprowadzić do pogorszenia  jej stanu, poprzez zatykanie ujść gruczołów łojowych, prowadzić do powstawania zaskórników a nawet trądziku kosmetycznego, przyspieszać także procesy starzenia skóry, a kosmetyki aplikowane na skórę nie będą skuteczne. Skóra stanie się sucha, matowa, przybierze szarawy kolor. Pojawią się suche skórki, będące konsekwencją braku oczyszczania z martwych komórek naskórka. Przy skórach wrażliwych i naczyniowych niewłaściwe postępowanie w tej kwestii  może powodować podrażnienia skóry, rozszerzanie naczyń krwionośnych.

 

Jak właściwie oczyszczać skórę twarzy

 

W pierwszej kolejności powinno wykonać się demakijaż skóry, czyli oczyszczenie z makijażu i zanieczyszczeń po całym dniu. Idealnie sprawdzą się tutaj takie preparaty jak: płyny i żele micelarne, chusteczki do demakijażu, mleczka i oleje do demakijażu. Do tego etapu możemy używać płatków kosmetycznych. Idealnie sprawdzą się także wielorazowe ściereczki, rękawice czy gąbki do demakijażu, w tym wypadku należy jednak pamiętać o ich każdorazowym umyciu po zastosowaniu. Należy mieć świadomość, że sam ten etap nie jest wystarczający. Aby skóra była w pełni oczyszczona, po demakijażu przemywamy skórę wodą i preparatem myjącym takim jak: żel, pianka, emulsja. Preparat dobieramy do rodzaju skóry oraz własnych preferencji. Należy unikać mycia skóry wodą i mydłem, ponieważ powoduje to jej wysuszenie, natomiast w przypadku cery tłustej  może spowodować nadmierną produkcje sebum. Skórę po umyciu osuszamy delikatnie czystym ręcznikiem, możemy także stosować ręczniki jednorazowe. Po każdym kontakcie skóry z wodą wymaga ona przywrócenia jej naturalnego pH, w tym celu stosujemy toniki lub hydrolaty kwiatowe. Należy unikać toników alkoholowych, które mogą podrażniać skórę. Przywrócenie skórze prawidłowego odczynu pH, około 5,5 jest istotne dla zachowania jej równowagi. W porannym oczyszczaniu skóry, wystarczające będzie przemycie skóry wodą i preparatem myjącym oraz tonizacja. Tak oczyszczona skóra, jest gotowa na aplikację serum oraz kremu. Raz, dwa razy w tygodniu należy wykonać peeling skóry, aby dodatkowo oczyścić skórę, pozbyć się resztek makijażu, zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Do cer suchych i wrażliwych najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, natomiast posiadacze cer tłustych mogą wykonać peeling drobnoziarnisty. Należy unikać stosowania peelingów gruboziarnistych na okolicę twarzy, szyi i dekoltu, ponieważ mogę podrażnić tę okolicę. Takie peelingi lepiej sprawdzą się dla dłoni, stóp i ciała.

 

Należy mieć świadomość jak ważnym elementem pielęgnacji skóry jest jej prawidłowe oczyszczanie oraz stosować się do tych zasad. Warto także pamiętać o szeregu możliwości zabiegów kosmetycznych, które mają na celu pomóc skórze dogłębnie ją oczyścić. W tym celu warto udać się do zaufanego gabinetu kosmetycznego, gdzie z poradą czeka na nas kosmetolog, których chętnie doradzi w tej kwestii i dobierze odpowiedni plan zabiegów dostosowany do potrzeb skóry.

Paulina Krawczyk

kosmetolog