Zabiegi pielęgnacyjne na włosy

lekarz

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg pielęgnacyjne wykonuje fryzjerka lub trycholog.

czas

Czas trwania zabiegu:

W zależności od zabiegu.

odczucia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabiegi są przyjemne i relaksujące.

czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji:

czas utrzymywania efektów

Ile utrzymują się efekty?
W zależności od zabiegu.

przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

PEELING SKÓRY GŁOWY

Peeling skóry głowy dobierany jest indywidualnie do pacjenta i jego problemu skórnego. Dysponujemy szeroką gamą peelingów enzymatycznych, glinek, peelingów mechanicznych oraz chemicznych, w tym na bazie kwasu glikolowego. Peelingi intensywnie oczyszczają skórę głowy, mają działanie sebo-regulujące, zapobiegają nadmiernemu łuszczeniu na skórze głowy i pomagają usunąć łuski. Przygotowują też skórę przed zastosowaniem ampułek czynnych lub innych terapii leczniczych. Po zakończonym peelingu myjemy i suszymy włosy.

ZABIEG NA PRZETŁUSZCZAJĄCĄ SIĘ SKÓRĘ GŁOWY ORAZ PRZECIWŁUPIEŻOWY

Oba zabiegi przeznaczone są do problemowej skóry głowy zmagającej się z łojotokiem bądź łupieżem. Głównym celem zabiegu jest pozbycie się zanieczyszczeń skóry głowy oraz regulacja wydzielania sebum. Zabiegi poprzedzone są peelingiem skóry głowy. Używane olejki eteryczne z aromatycznymi kompleksami pochodzenia naturalnego działają łagodząco i oczyszczająco. Zapewniają normalizację stanu skóry, która stwarza optymalne warunki dla wzrostu włosów. Przyjemny aromat olejków drzewnych sprawia, że jest to zabieg lubiany przez naszych pacjentów.

ZABIEG DLA WYPADAJĄCYCH WŁOSÓW KERAPLANT NATURAL STIMULATION

Wieloetapowy, około 90-100 min. zabieg bazujący jedynie na naturalnych składnikach roślinnych zawartych w produktach Keraplant Nature, oczyszczający skórę głowy oraz pobudzający włosy do wzrostu. Użyte do zabiegu glinka, olejki i serum to bogate źródło substancji stymulujących mikrokrążenie oraz pozytywnie wpływających na skórę głowy. Produkty wprowadzone metodą infuzji tlenowej głębiej penetrują przez skórę. Zabieg w wersji dla 3 rodzajów skóry głowy – normalna, wrażliwa i łojotokowa.

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Olejowanie włosów łączy w sobie siłę naturalnych olejków i moc wyciągów z roślinnych składników. Olejki nadają włosom gładkość i lśniący wygląd, bo wygładzają łodygę włosa. Zatem szczególnie polecamy zabieg włosom szorstkim, plączącym się, rozjaśnianym, matowym. Olejki nakładane są na długości kilkukrotnie, aby jak najwięcej wchłonęły się w strukturę włosa. Prześliczne zapachy w trakcie zabiegu sprawiają, że jest to świetny zabieg relaksujący, odprężający, jednym słowem SPA dla włosów i ciała. Po jednym zabiegu efekt jest mocno zauważalny, włosy stają się miękkie. Przy bardzo suchych włosach wykonujemy zabieg około 3 razy w odstępach 2-3 tygodni.

MASAŻ SKÓRY GŁOWY

Półgodzinny masaż skóry głowy zapewnia odprężenie i wprowadza w atmosferę relaksu. Ponadto poprawia mikrokrążenie krwi w obrębie skóry głowy. Wykonywany po zabiegach trychologicznych potęguje ich efekty, a regularnie wykonywany może likwidować bóle głowy i zmęczenie. Dzięki poprawie ukrwienia skóry zwiększamy odżywienie brodawki włosa, która jest miejscem wytwarzania korzenia włosa.

SAUNA PAROWA

Zabieg zalecany jest do regeneracji włosów zniszczonych, suchych, łamliwych, porowatych, pozbawionych naturalnego blasku. Potęguje efekt używanych odżywek, masek czy ampułek regeneracyjnych do włosów. Jej działanie polega na wykorzystaniu ciepła, które pozwala rozchylić łuski włosów. Dzięki temu cząsteczki pary wodnej oraz substancje regenerujące bardzo łatwo wnikają w głębokie warstwy łodygi włosa powodując ich niesamowite odżywienie i nawilżenie. Finalnym efektem stosowania urządzeń do terapii ozonowej są piękne, sprężyste, elastyczne i lśniące włosy.

PIELĘGNICA

Zabieg wykonywany pielęgnicą polega na pielęgnacji włosów, a jej działanie możliwe jest dzięki ultradźwiękom oraz promieniowaniu podczerwieni.

Zabieg ma na celu regenerację zniszczonych końcówek włosów, a także pobudzenie cebulek włosów do ich wzrostu. Dla najlepszych efektów pielęgnacyjnych oraz dla uzyskania najmocniejszego rezultatu wzmocnienia i regeneracji zniszczonych włosów, zaleca się przeprowadzenie 2 miesięcznej kuracji po jednym zabiegu, co półtora tygodnia w zależności od kondycji włosów. Zabieg wykonujemy na bazie masek i ampułek do włosów przeznaczonych dla tego zabiegu.

BOTOKS

Głównym celem botoksu na włosy jest odbudowa zniszczonej struktury włosa. Botox na włosy polega na wtłoczeniu w kosmyki składników odżywczych, które uzupełniają ubytki między korą a otoczką włosa. Preparaty stosowane do botoksu włosów zawierają przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy, jagody acai. Zabieg ten oddziałuje bezpośrednio na wewnętrzną strukturę włosa, poprawiając ich wygląd. Po zabiegu włosy są lśniące, miękkie, gładkie, lepiej się też układają, a oprócz tego ich kolor staje się mocniejszy, bardziej żywy, co ucieszy posiadaczki pasm koloryzowanych.